Результат президентських виборів у Росії не викликає сумнівів
18 березня в Росії мають відбутися президентські вибори, на яких, очевидно, повинен учетверте перемогти Володимир Путін.
"Новое время" розповідає все, що потрібно знати про цю подію.
Коли пройдуть вибори президента в Росії і оголосять їх результати
Вибори призначені на 18 березня – річницю незаконної анексії Росією Криму. Щоб вибори відбулися в цей день, прийняли навіть спеціальний закон (до його прийняття вибори повинні були відбутися 11 березня). У законі прямо не названа мета перенесення дати виборів, але, ймовірно, це повинно збільшити явку (щоб вибори були визнані такими, що відбулися, необхідна явка не менше 50%) і кількість голосів за Володимира Путіна, з яким у росіян асоціюється анексія.

Відповідно, день тиші перед виборами, коли заборонена передвиборча агітація, - 17 березня.

Голосування буде проходити з 8:00 до 20:00 за місцевим часом у всіх регіонах Росії.

Результати російських виборів мають оголосити не пізніше 29 березня 2018 року, а офіційно опублікувати – до 3 квітня 2018 року. Переможцем виборів буде вважатися кандидат, який набрав абсолютну більшість голосів (більше 50%).

Якщо жоден кандидат не набере необхідну кількість голосів (що малоймовірно), 8 квітня 2018 року відбудеться другий тур.

Кандидати в президенти Росії і їх рейтинг

Володимир Путін
– ВЦИОМ прогнозує, що Путін переможе в першому турі з результатом, що коливається в діапазоні 69-73%. За прогнозами ФОМ він отримає ще більше голосів 73-75%.

Ксенія Собчак – за прогнозами ВЦВГД отримає 2-3% голосів, за прогнозами ФОМ – 1-2%.

Володимир Жириновський – отримає 8-12% за прогнозами ВЦВГД, за прогнозами ФОМ – 7-9%.

Сергій Бабурін – отримає менше 1% за прогнозами ВЦВГД і приблизно стільки ж за прогнозами ФОМ.

Борис Титов – менше 1% за прогнозами ВЦВГД і ФОМ.

Григорій Явлінський – 1-2% за прогнозами ВЦВГД і стільки ж за прогнозом ФОМ.

Павло Грудінін – 10-14% за прогнозами ВЦВГД і 11-13% за прогнозами ФОМ.

Максим Сурайкін – менше 1% за прогнозами ВЦВГД і ФОМ.

Як проходила передвиборча кампанія

Російському опозиціонеру Олексію Навальному відмовили в реєстрації в якості кандидата на президентських виборах в РФ ще в грудні 2017 року. Приводом для цього відмови в російському ЦВК назвали судимість у справі Кировлеса, незважаючи на те, що його вирок був скасований Європейським судом. Після цього російський опозиціонер опублікував на своєму YouTube-каналі відео із закликом до "страйку виборців". Євросоюз засудив заборону Навальному брати участь в президентських виборах. 28 січня, в російських містах затримали близько 90 учасників акцій протесту Страйк виборців, в тому числі і її організатора Навального.
13 березня Навальний опублікував викриття системи фальсифікації голосування. У 2018 році замість відкріпних посвідчень, щоб проголосувати на дільниці, яка зручна виборцю, потрібно написати відповідну заяву в багатофункціональному центрі надання державних послуг. Співробітник штабу Страйки виборців Ілля Пахомов за півгодини оформив відразу три заяви про голосування за місцем перебування на трьох різних ділянках в Москві. При цьому, як стверджує Фонд боротьби з корупцією, реального механізму контролю за тим, щоб росіяни могли проголосувати тільки один раз, не існує, що відкриває можливість масштабних фальсифікацій.

Під час передвиборної кампанії президент Росії Володимир Путін відмовився від участі в теледебатах. Зате за два тижні до виборів, 1 березня, він виступив перед Федеральними зборами і оголосив про успішне випробування і прийняття на озброєння гіперзвукової зброї і випробуваннях нової ракети з ядерним двигуном.

Путін показав анімацію про новий російський зброю

На екранах демонструвалися відео випробування такої ракети і 3-D ролик її польоту. За словами Путіна, нова ракета володіє необмеженим радіусом дії і "непередбачуваною траєкторією польоту". Путін також показав 3D-ролик запуску балістичної ракети Сармат, оснащеної системою подолання протиракетної оборони, а також відео присвячене розробкам в області лазерної зброї і безпілотному підводному апарату.

При цьому багато експертів скептично сприйняли презентацію Путіна, засумнівавшись, що така зброя реально існує.

Не зважаючи на скепсис, викликаний путінською презентацією зброї, теледебати інших кандидатів в президенти Росії виглядали ще менш серйозно, в першу чергу, завдяки поведінці голови ЛДПР Володимира Жириновського. Влаштований Жириновським скандал, під час якого Ксенія Собчак плеснула йому в обличчя склянку води, став центральною подією президентських теледебатів в Росії.


Хто вже проголосував на президентських виборах в Росії

Дострокове голосування на російських виборах проходить на 17 дільницях у 11 країнах. Перше дострокове голосування відбулося 25 лютого в важкодоступних і віддалених територіях Амурської області.

4 березня відбулися дострокові вибори на дільницях в іспанських містах Леоне і Аліканте, а 10 березня - в Малазі.

11 березня проголосували понад 500 російських військових у Севастополі, а також ще в декількох містах Іспанії.

12 березня достроково проголосували на виборах президента РФ росіяни в Мексиці і Північної Ірландії. У цей день дострокове голосування почалося і на Кубі.

13 березня продовжилося дострокове голосування в населених пунктах Іспанії.

Дострокове голосування 14 березня пообіцяли організувати також в посольстві Росії в Фінляндії.

Невизнання виборів в окупованому Криму

У лютому Міністерство закордонних справ України надіслало ноту російському зовнішньополітичному відомству у зв'язку з наміром провести вибори президента РФ на території окупованого Криму. У відповідь в Центрвиборчкомі РФ заявили, що вибори в Криму пройдуть "в штатному режимі".

12 березня президент України Петро Порошенко заявив, що Київ не визнає вибори президента РФ в Криму і введе санкції проти їх організаторів.

У той же день на спільній прес-конференції з Порошенком про невизнання виборів в окупованому Криму заявила також верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні.

Обіцянка Авакова не допустити голосування росіян в Україні

16 березня 2018 року голова Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив на своїй сторінці у Facebook, що громадян Росії не допускатимуть на голосування в дипломатичних представництвах, розташованих на території України.

"18 березня 2018 року режим охорони дипломатичних установ Російської Федерації на території України В Києві, Харкові, Одесі та Львові не передбачатиме доступ до цих об'єктів громадян РФ для голосування на виборах", - сказано в заяві міністра.

Україна прийняла таке рішення через те, що РФ не відмовилася від своїх протиправних намірів проводити вибори російського президента в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, зазначив Аваков. Голова МВС України також повідомив, що поінформував про офіційну позицію української сторони тимчасового повіреного у справах Російської Федерації в Україні.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити