Інвентиразація і облік національного багатства - один із перших кроків до встановлення конституційного ладу в державі
Невже ЮРИСТИ УКРАЇНИ цього не розуміють?
Якось у розмові із однією дівчиною, представницею сьогоднішнього покоління громади, я вжила термін "статистика", а вона мені й видає: "У нас на курсі був викладач, який кожного разу при зустрічі з аудиторією говорив, що, якщо у держави є батьки, то «статистика» - це королева–мати", яка все фіксує, контролює, регулює, народжує і береже.
І тоді я подумала, що в Незалежній Україні саме статистика повинна допомогти вести громади до встановлення повного конституційного ладу.
Що це значить?
А те, що, якщо за нашою Конституцією все обліковується і започатковується спочатку в громадах, то склавшись з усіх громад у статистиці утворює банк землі (точний і правильний), бо господар рахував і облікував точну кількість населення - виборців (без «мертвих душ»), перелік усіх природних ресурсів і їх ціну, тобто утвориться фонд рухомого і нерухомого майна з адресою в громадах, всі доходи бюджету територіальних громад, інші кошти в цілому по республіці, загальна кількість і перелік об'єктів спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Маючи перелік комунальних підприємств, установ, органів і т.д, ми матимемо нашу економіку як на долоні, і нею можна буде управляти і направляти, покращувати, тобто коли ми облікуємо все у статистиці, з’явиться суб’кт господарювання, республіка, а в громадах - юридичні особи публічного права власності. До речі в усіх передових державах великими промисловими підприємствами і стратегічними об’єктами опікується лише держава, у приватних руках - послуги, а виробництво, що забезпечує наповнення державної казни – це все комунальне – державна справа, бо то є національна безпека кожної держави. Якщо національне багатство прив’язане до громад, то вже у громадах повинна починатися головна ланка уваги СБУ.

Валентина Палівода
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити