У Болгарії затримали двох розвідників, підозрюваних у роботі на Росію
Вони мали організувати шпигунську мережу.
У Болгарії під час спецоперації затримали двох службовців військової розвідки, підозрюваних у шпигуванні на користь Росії. За даними Генпрокуратури, у спробах створити шпигунську мережу вони вербували людей, що володіли інформацією, пов’язаною з Євросоюзом і НАТО.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Керівником шпигунської групи виявився колишній високопосадовець військової розвідки Болгарії. Як повідомили в Генпрокуратурі, до організації входила дружина одного з затриманих, яка мала подвійне громадянство — Болгарії та Росії.

За словами речниці генпрокурора, жінка відігравала роль посередниці між шпигунами та російським посольством, і влада має докази її переговорів та зустрічей з дипломатами.

Також у шпигунській групі були троє чинних та відставних розвідників і один представник Міністерства оборони Болгарії. Зазначається, що вони збирали та передавали росіянам секретну інформацію.

Під час спецоперації у Софії один з підозрюваних у шпигунстві втік від агентів служби нацбезпеки, але його знайшли та затримали біля російського посольства.

Як пише BBC, в Болгарії випадки шпигунства на користь Росії були й раніше. У січні 2020 року виявили двох російських дипломатів, які збирали інформацію про вибори та про енергетичний сектор країни.

У жовтні Болгарія оголосила персонами нон ґрата й вислала двох інших дипломатів, яких звинуватила в зборі інформації про модернізацію збройних сил країни та стан їхньої технічної готовності. Ці дані дипломати передавали російській військовій розвідці.

Наприкінці грудня 2020 року Генпрокуратура звинуватила чергового російського дипломата в тому, що він з 2017 року збирав дані про кількість і дислокацію американських військових під час спільних навчань з Болгарією. Йому дали 72 години на те, щоб покинути країну.

Торік Болгарія опинилася в центрі уваги керівництва Євросоюзу через блокування переговорів із Північною Македонією щодо приєднання до блоку. Європейська комісія пригадала Софії несвободу ЗМІ, тиск на журналістів, а також корупцію, у боротьбі з якою не видно успіхів.

Дмитро Мирончук
Інф.: babel.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити