РФ ТА АГЕНТИ ФСБ БЕЗПОСЕРЕДНЬО ВПЛИВАЛИ НА ПОДІЇ НА МАЙДАНІ У ЛЮТОМУ 2014 РОКУ – ЮРІЙ ЛУЦЕНКО
18 лютого 2014 року у день повномасштабної атаки на майданівців, нині засуджений Віктор Янукович мав телефонні розмови з президентом Володимиром Путіним, розповів генпрокурор
Російська Федерація та агенти ФСБ безпосередньо впливали на події на Майдані у лютому 2014 року. Зв'язок тримали через тодішніх можновладців – Віктора Януковича та керівників силових структур. Інформацію слідства оприлюднив генеральний прокурор Юрій Луценко, інформує "5 канал".

Юрій Луценко зазначив: щоб знищити мирний протест мітингувальників у центрі столиці, залучили спецслужби, правоохоронців, силовиків та військових.

Слідство встановило: працівники ФСБ Росії були присутніми на території України від грудня 2013 року. А високопосадовці та керівники часів Януковича були на постійному зв'язку з першими особами Російської Федерації.

Зокрема, 18 лютого 2014 року у день повномасштабної атаки на майданівців, нині засуджений Віктор Янукович мав телефонні розмови з президентом Володимиром Путіним. Після чергового спілкування надвечір і розпочалися найкривавіші бої та наступ на Будинок профспілок у Києві.

Такі самі перемови з російськими колегами мали і керівники силових структур та відомств. Нині, за словами чільника ГПУ, із 66 підозрюваних 46 втекли до Росії, решта – під вартою. Також, зі слів Луценка, ГПУ фактично завершило слідство щодо тих, хто віддав накази стріляти в мітингувальників у центрі столиці у 2014 році. Матеріали справи налічують 988 томів.

Луценко розповів: "Активізація телефонних переговорів прослідковується протягом дії, оголошеної Якименком та Захарченком ультиматуму протестувальникам, з 16:00 до 20:00 18 лютого 2014 року. О 22:43 коли насилля почало переходити в прямий збройний напад на мирних демонстрантів, Янукович спілкувався з президентом Путіним, як свідчать матеріали саме о 23:00 Захарченко кинув усі сили на штурм Майдану, одразу після цієї розмови. 23:51 Захарченко спілкувався з міністром внутрішніх справ РФ Коломойцевим, з ініціативи останнього".

Нагадаємо, початком агресії прийнято вважати день початку російської окупаційної операції в Криму, а саме 20 лютого 2014 року. На цьому, зокрема, наголошують у Міністерстві закордонних справ України. Позаяк саме російське міноборони цю дату викарбувало на медалі "За повернення Криму". Її Кремль заснував 21 березня, п'ять років тому. Безпосереднє ж захоплення кримського парламенту в Сімферополі сталося за тиждень, у ніч проти 27-го лютого 2014-го. Додамо, що постанову, згідно з якою призначалися позачергові вибори глави держави Верховна Рада ухвалила лише 22 лютого. Саме цей документ став приводом для звинувачень з боку Росії в нібито антиконституційному заколоті в державі.

Інф.: 5.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити