Парламент понад 60 разів застосував таку процедуру (відхилення від регламенту)
Голова парламентської фракції "Голосу" Сергій Рахманін розкритикував новий склад Верховної Ради за зловживання застосуванням процедури ad hoc під час першої сесії парламенту в ніч з 29 на 30 серпня. Відповідну заяву він зробив під час засідання погоджувальної ради в понеділок. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Дуже хотілося би, щоб ми зробили всі висновки, винесли правильні уроки з першого дня нашої роботи і в нас не було справді такого дуже довільного ставлення до регламенту. Нагадаю такий момент, це справді, знаєте, таке ноу-хау українського парламентаризму юридичної практики. Якщо не помиляюся, 64 рази використовували процедуру ad hoc за одним і тим самим алгоритмом", - сказав Рахманін.

Він закликав колег дотримуватися закону про регламент Верховної Ради.

"Я не пам’ятаю, щоб у світовій юридичній практиці коли-небудь таке було. Давайте все-таки чітко дотримуватись регламенту і жити по ньому. Тоді буде всім простіше - і більшості, і меншості, і позиції, й опозиції, і надпозиції", - сказав голова фракції "Голосу".

Нагадаємо, під час першої сесії у ніч з 29 на 30 серпня 2019 року Верховна Рада IX скликання звернулася до низки парламентських комітетів і доручила їм скоротити час розгляду законопроектів. Також нардепи ухвалили рішення щодо скорочення терміну внесення альтернативних законопроектів.

Зазначимо, що п. 3 ст. 101 регламенту ВРУ дозволяє парламенту ухвалити рішення щодо законопроектів, визначених як невідкладні, про одноразове відхилення (ad hoc) від процедури розгляду, передбаченої регламентом, і скоротити строки внесення альтернативних законопроектів, внесення пропозицій і поправок, а також строки надання законопроекту народним депутатам до його розгляду в тому чи іншому читанні.

При цьому не допускається скорочення зазначених строків більш як наполовину.

Інф.: 112.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити