Указ президента опублікували в "Урядовому кур'єрі"
До 30 вересня Україна повинна була вирішити, продовжувати дію Договору про дружбу чи ні.
Указ президента Петра Порошенка про рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 6 вересня "Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією" опублікований в офіційному виданні Кабінету міністрів "Урядовий кур'єр". Згідно з указом, підписаним президентом 17 вересня, він набирає чинності з дня його опублікування.

Раніше Петро Порошенко підписав указ, яким Україна, згідно з пропозиціями Міністерства закордонних справ, не продовжуватиме Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією, підписаний 31 травня 1997 року.

Згідно з рішенням РНБО, МЗС має проінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання України не продовжувати Договір про дружбу з Росією, а також про підстави цього рішення.

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ та Україною, в якому закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного, був підписаний у 1997 році. У 2008 році угода була автоматично продовжена на 10 років.

У МЗС України вважають, що Договір про дружбу з РФ виконав свою місію, але тепер документ вичерпав себе у всіх можливих сенсах. До 30 вересня Україна повинна була вирішити, продовжувати дію Договору про дружбу на наступні 10 років чи ні.

У МЗС також зазначають, що розірвати договір не в інтересах України, але в інтересах України його не пролонговувати. Під час повідомлення РФ про непролонгацію договору Україна ще раз підкреслить, що непролонгація не впливає на обов'язок усунути порушення договору, що виникли в період його застосування (1 квітня 1999-го - 31 березень 2019 р.), на поточні судові та інші процеси мирного врегулювання суперечок та на обов'язок РФ дотримуватися інших норм і правил міжнародного права, в тому числі інших діючих договорів між державами.

І тому Україна знову запросить РФ дати свою згоду на розгляд усіх суперечок, які виникають з цього договору у Міжнародному суді ООН.

Детальніше читайте в статті Олени Зеркаль і Тараса Качки "Кесонна хвороба договірних відносин України з РФ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити