Першочергово нам потрібно розібратись зі складом Центральної виборчої комісії, а вже після цього братись за зміну Виборчого кодексу. Адже вибори Президента України можна провести і за чинним виборчим законодавством.
Таку думку в ефірі "Спецпроекту з Наташею Влащенко" на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Володимир Манько.
Він запевнив, що затримка з оновленням складу Центральної виборчої комісії пов’язана саме з парламентом, оскільки "Батьківщина" й "Опоблок" висували своїх кандидатів із діючого складу комісії.

«Це були Жанна Усенко-Чорна та Михайло Охендовський. Тоді Президент заявив, що бажає повністю оновити склад ЦВК. Звичайно, за винятком тих трьох членів комісії, термін повноважень яких ще не вийшов», – підкреслив експерт.

Втім, коли весною цього року справа дійшла до того, що вже потрібно нарешті щось вирішувати, ці політичні сили вирішили висунути інших кандидатів у члени Виборчої комісії.

«Представника «Батьківщини» взяли в цей список кандидатів, а представник «Опозиційного блоку» туди не потрапив, оскільки дуже партія довго затягувала з цим питанням», – розповідає Володимир Манько.

Він підкреслив, що склад Центральної виборчої комісії досі залишається незмінним також через те, що у владній коаліції не можуть домовитись.

«Там є певні відгалуження, певні клуби всередині фракцій БПП і «Народного фронту». Вони теж хочуть бачити там своїх кандидатів. Не надто нормально на це дивитися, адже якщо ми обиратимемо Президента за цим складом ЦВК, то це вже питання національної безпеки», – заявив політичний експерт.

Окрім цього він висловив думку, що оновлення складу Центральної виборчої комісії – найбільш критичне питання. А вже після його вирішення можна братись за зміну виборчого законодавства.

«Воно передовсім стосується парламентських виборів. Тобто Президента ми можемо обирати і за дійсним законодавством. А вже після президентських виборів ми можемо перейти до Виборчого кодексу», – підсумовує фахівець.

Інф.: zik.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити