Нардеп Сергій Лещенко (БПП): Історична помилка Порошенка
Порошенко досі не вирішив: він бізнесмен чи державний діяч?
Намагаючись придушити антикорупційні настрої, Петро Порошенко припускається історичної помилки. Українці, які вже вигнали одного президента-крадія, тепер посилять тиск з вимогою чесної влади.
Президент Порошенко звик робити брудну роботу чужими руками. Найджела Брауна, заангажованого Банковою на роль аудитора НАБУ, він проштовхував за квотою парламенту. Щоб загнати в стійло громадські організації, ручна більшість проголосувала в Раді за закон про декларації антикорупціонерів. Те, що відбувається останнім часом, доповнює картину всього року. В ній СБУ, Генпрокуратура і НАЗК перетворилися на "трійку" політичної вендети, а продажні суди виписують індульгенції різним одіозним діячам на кшталт Юрія Іванющенка. В країні йде повзучий реванш корупціонерів, і тільки одна людина робить вигляд, що це її не стосується, — Петро Порошенко.

Спроба президента залишитися в режимі "я весь у білому" виглядає безглуздо. Саме на ньому лежить відповідальність за боротьбу з корупцією в очах населення. Але замість того, щоб очолити цей хрестовий похід, Банкова шукає способи зламати хребет єдиному антикорупційному органу. Порошенко, перебуваючи в ролі "випадкового президента", який у потрібний час опинився в потрібному місці, досі так і не вирішив конфлікт інтересів: він бізнесмен чи державний діяч?

Снаряди розслідувань, які проводить антикорупційне бюро, вибухають все ближче до Банкової. Не встигли в Адміністрації президента відійти від арешту Насірова, як очікується новий накат — у Спеціалізованій прокуратурі лежить на узгодженні підозра Миколі Мартиненку, цінного товариша і для Порошенка, і для Яценюка, товариша, який одержував відкати на свій швейцарський рахунок за контрактами Енергоатому.

В країні йде повзучий реванш корупціонерів, і тільки одна людина робить вигляд, що це її не стосується,— президент Порошенко
Завзяття, докладене Банковою для обрання Найджела Брауна на роль ката в мантії для НАБУ, виглядає непристойно. Як результат — три провальних голосування протягом місяця. Нездатність проводити рішення знижує легітимність президента. Ні авторитет влади, ні тиск силовиків, ні безмежний корупційний общак не змогли зібрати 226 голосів. А це говорить про нездатність президента доводити до кінця ініціативи, які асоціюються з ним.

Точно так само він не зміг захистити Насірова — ні у Феофанії, ні в Солом'янському суді. Бажання глави держави контролювати всі процеси має зворотний бік — відбувається його стрімка десакралізація. Порошенка не бояться не тільки цивільні активісти, але й багато політиків. Нездатний домогтися кадрових рішень або захистити своїх подільників президент стає "кульгавою качкою", що неминуче призведе до ігнорування його порядку денного. Це нагадує адміністрацію Ющенка часів занепаду, коли він був не в змозі домогтися призначення міністра закордонних справ або генпрокурора, жертвуючи багато чим і залишаючись біля розбитого корита.   Повний текст

Сергій Лещенко, народний депутат України
Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити