Ішлося про його ставлення до заборони в'їзду російським артистам, закону про мову і мовні квоти на телебаченні і радіо, розпуск парламенту, готовність до політичних союзів, ставлення до Путіна і бачення ВОЗ стосовно народовладдя у країні.
У день першого туру виборів президента України, перед оголошенням результатів екзит-полів у штабі Володимира Зеленського йшов міні-турнір з настільного тенісу. З переможцем повинен був зіграти кандидат. Турнір виграв кореспондент РБК-Україна, і перш, ніж почати партію, лідеру президентської гонки було запропоновано зіграти на інтерв'ю для видання між першим і другим туром виборів. Зеленський прийняв цю пропозицію, і програв за тенісним столом. Інтерв'ю відбулося у середу, 17 квітня, зазначають "Патріоти України".

Усю президентську кампанію Зеленського критикували за закритість – він віддавав перевагу спілкуванню з виборцями за допомогою відеозвернень, а на численних політичних ток-шоу за нього відбували представники штабу. Українці не чули відповідей лідера гонки на найбільш гострі питання, що турбують суспільство. Чинний президент Петро Порошенко розгорнув цілу кампанію з приводу необхідності дебатів кандидатів у президенти перед другим туром, намагаючись витягнути свого конкурента у публічну площину. Третій тиждень вся країна стежить за розвитком цього сюжету.

Складалося враження, що Зеленський свідомо уникає передвиборчих обіцянок, віддавши широку комунікацію на відкуп своїй команді. У зв'язку з цим дуже показова ситуація, що сталася перед початком запису цього інтерв'ю. Кандидат у президенти запитав, чи дадуть йому текст на узгодження. Ми заперечували, аргументуючи це тим, що один з членів його команди, нардеп Сергій Лещенко подавав законопроект про скасування норми про обов'язкове узгодження інтерв'ю. "А хто вам сказав, що Лещенко – член нашої команди?", – спитав Зеленський. У відповідь на наше здивування, кандидат сказав: "У нас унікальна ситуація, до нас приходять абсолютно різні люди, підтримують, допомагають, спасибі їм".

У підсумку, текст на узгодження ми домовилися не відправляти. Також штаб кандидата не запитував у редакції теми бесіди або приблизні питання. Крім того, Зеленський погодився дати РБК-Україна ще одне інтерв'ю, через півроку, у випадку обрання його президентом. Щоправда, поставив умову – після ще одного турніру з настільного тенісу.

"Уряд не повинен втручатися у культурне життя і ЗМІ"

- Ви дуже багато років грали у КВК.

- З великим задоволенням.

- Брали участь у турнірах.

- Так.

- А ви ніколи не звертали уваги, що в фінал виводили певні команди. Під час карабахської кризи – "Нові вірмени" і "Хлопці з Баку"...

- Так. Це, до речі, був дуже важкий момент у залі. Всі боялися страшних зіткнень. Я просто пам'ятаю це. У всіх цих об'єднаних ігор є позитивна мета. Я думаю, що у АМІКа ("Алєксандр Масляков і компанія", об'єднання, яке проводить офіційні ліги КВК, - ред.) була позитивна мета – об'єднання. Але це часто призводить до якихось конфліктів, на жаль. Особливо все, що стосується релігійних речей, і так далі. Але це було рішення АМІК.

- Ви ніколи не думали, що це може бути пов'язано з тим, що структура КВК була пов'язана з російською владою, з ФСБ? Ви не відчували цього?

- Я, чесно кажучи, на собі цього не встиг відчути, думаю, в силу моїх років. Я був занадто молодий, азартний. Для мене найголовніша мета була – я хочу виграти у КВК, я хочу стати переможцем, я хочу стати чемпіоном. Ми, до речі, були чемпіонами у 97-му році. І теж розділили чемпіонство. В силу, до речі, деяких речей, про які ви сказали вище. Нам говорили так: "Ну не може команда з Кривого Рогу бути чемпіонами". І ми були чемпіонами разом з "Новими вірменами", які потім заснували "Камеді Клаб".

А чи стояла за цим політика? Хлопці, не знаю. Немає цих відомостей. Думаю, Олександр Васильович Масляков - досить незалежна фігура, особливо в ті роки був, я так вважаю. Все-таки команда від України була чемпіоном, це вже про щось говорить. Потім українських команд стало все менше і менше. Може бути, хтось там за ним стояв. Не знаю, немає таких даних.

Але головне ось у чому у нас велика різниця, до речі, і "Кварталу", ми прорубали вікно – дійсно вільної комунікації з людьми, без редакторства наших реприз або текстів. Наступний етап був, ви самі знаєте, "Ліга сміху". Вона взагалі настільки вільна... Як би то не було, як би далеко ми не були і які б не були розбіжності з багатьма квкшниками – політичні і так далі - щодо України, Криму... Ми порвали там всі відносини по цих позиціях, так. Тим не менш, у "Лізі сміху" хлопці відверто кажуть: "Ну, звичайно, у вас дихається свободою, демократією". Це, звичайно, величезна перемога демократії в телебаченні і дійсно свободи слова. І це стосується не тільки "Ліги сміху". Ви на собі відчуваєте, в журналістиці. Вільна журналістика в Україні або вільна журналістика в Росії? Думаю, тут ви можете дати мені цілу лекцію...

- Не доводилося в Росії працювати, слава богу. У зв'язку з тим, що ви сказали, наступне питання. Як ви оцінюєте втручання держави в культурне життя? Чи має, наприклад, держава забороняти в'їзд російським артистам?

- Дивіться, їх же теж треба розділяти. Я розумію, чому спочатку заборонили. Тому що була інформаційна війна, дуже складна, однозначно. Була інформаційна війна. І деякі російські артисти перетворилися з артистів – взяти того ж Пореченкова і Охлобистіна – у політиків. Мало того, поїхали на Донбас, стріляли по нашим пацанам. Це катастрофа.
Повний текст

Інф.: patrioty.org.ua


sHreouOlDQM

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити