Леонід Кравчук вважає, що Україна повинна вимагати виконання положень Будапештського меморандуму
Перший президент України, глава української делегації на переговорах в Мінську Леонід Кравчук вважає правильним вимагати від країн - підписантів виконання Будапештського меморандуму.
Про це він сказав в ефірі авторської програми засновника Інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона.
Механізм реалізації положень Будапештського меморандуму не прописаний, проте Верховна Рада могла б вимагати виконання його положень.

Про це в інтерв'ю засновнику Інтернет-видання "ГОРДОН" заявив перший президент України, глава української делегації на переговорах в Мінську Леонід Кравчук.

"Думаю, було б дуже правильно, щоб Верховна Рада не якимись постановами, а потужною декларацією або потужним документом, який бере за душу, відкрито звернулася, що Україна вимагає виконання цього документа.
Розмови, що там чогось немає ..." - сказав він.

Він уточнив, що механізм реалізації положень Мінського меморандуму не прописаний.

"Ну ось, скажімо, Америка каже, що "будемо захищати суверенітет України". Як? Силою? Війною? Якби там було написано, що "ми разом, країни-підписанти, докладемо зусиль до захисту України, якщо хтось..." Тим більше неприпустимо, якщо це зробить країна-підписант. Відразу Росія зрозуміє. а так - вона сказала ... більше того, я чув не від діючих осіб Америки, а від [Мадлен] Олбрайт, вона була держсекретарем [США], потім пішла. Вона сказала, що непогано все, але немає механізмів, немає документа, який би сказав не тільки що робити, але і як ", - сказав він.

Нагадаємо:

Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, країни-підписанти - Великобританія, Росія і США - зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України, а також утримуватися від застосування проти України будь-якої зброї, не тільки ядерного. Крім того, підписанти обіцяли не чинити на Київ економічний тиск.

Під меморандумом поставили свої підписи тодішні президент України Леонід Кучма, президент РФ Борис Єльцин, президент США Білл Клінтон і прем'єр Великобританії Джон Мейджор.

Росія у 2014 році порушила умови меморандуму, анексувавши Крим і почавши збройну агресію на Донбасі, заявили в МЗС України.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що Росія Будапештську угода не порушила, оскільки не застосувала щодо України ядерну зброю.

Інф.: gordonua.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити