Україна переймає польський досвід децентралізації з точністю до навпаки, - експерт
Сонячні батареї і безкоштовне лікування: історія сільського процвітання у Польщі.
Після адміністративної реформи Ґміни у Польщі отримали можливість витрачати багатомільйонні бюджети на розвиток громади. У них доходи вищі ніж у жителів Варшави, а лікарням і будинку культури може позаздрити будь-яке українське місто. Попри екологію за 15 років населення Ґміни зросло вдвічі.
Про це йшлося у сюжеті випуску ТСН.Тиждень за 17 вересня 2017 року:

Коментар експерта - науковця і правозахисника Ігоря Гурняка:
Органи влади на словах запевняють про здійснення реформи місцевого самоврядування в Україні на основі польського досвіду, а діють з точністю до навпаки.
В Україні під вивіскою децентралізації, фактично, відбувається процес централізації. Це суперечить не лише європейському досвіду, Європейські хартії місцевого самоврядування, а й Конституції України (ст. 132, 140-143). У Польщі територіальна громада (гміна) є реальним власником - юридичною особою публічного права.
В Україні тергромада відсторонена від своїх конституційних прав публічного власника. Натомість у нас юридичними особами (зареєстрованими як приватні комерційні структури!) є самоутворені органи місцевого самоврядування (які ніколи не створювалися територіальними громадами).
Детальніше тут.

Редакція порталу ВН закликає журналістів ТСН глибше дослідити різницю між децентралізацією по-польськи і по-гройсманівськи.

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити