Протести опозиції: онлайн-хроніка подій під парламентом
 У Києві під будівлею Верховної Ради проходить акція протесту прихильників колишнього одеського губернатора Михайла Саакашвілі та інших опозиційних політиків і політичних сил.
 Всього зібралось близько 4 тисяч людей.
Серед учасників акції - партія "Свобода", "Національний корпус", "Самопоміч", "Громадянська позиція", Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та інші.
Організатори висувають три вимоги: скасувати депутатську недоторканність; змінити виборче законодавство, зробивши партійні списки відкритими; створити антикорупційний суд.
 
За словами Саакашвілі, він має намір домагатися імпічменту Петра Порошенка, якщо парламент не відреагує на умови протестувальників.
 
Кореспондент.net стежить за подіями під Радою в режимі онлайн.

11:20 Спікер Верховної Ради Андрій Парубій після цього закрив засідання погоджувальної ради, на якому раніше обговорювався порядок денний парламенту.
 
11:15 Журналіст Громадського Богдан Кутєпов написав у Facebook, що за Маріїнським палацом у сторону будівлі Ради стоять гармати.
 
Як розповіли військові, їх охороняють, це салютні Д30, які встановили на честь приїзду президента Мальти.
 
Журналіст зазначив, що йому заборонили знімати гармати.

11:10 Парубій на погоджувальній раді заявив, що порядок денний залишиться незмінним - медреформа.
 
Він зазначив, що питання протестувальників, можливо, розглянуть у четвер.
 
11:05 Олег Ляшко заявив, що його фракція підтримає всі вимоги мітингувальників. Своєю чергою "Опоблок" не проти зняття недоторканності з депутатів, але вимагає скасувати її й для президента.
 
10:59 Нардепи Найєм, Чумак, фракції "Самопоміч" і "Батьківщина" зажадали на погоджувальній раді поставити на голосування законопроекти, яких вимагають мітингувальники.

10:55 Нардепи, які підтримують протести під Радою, вважають пропозицію президента щодо зняття депутатської недоторканності подачкою.

10:50 Петро Порошенко заявив, що вніс законопроект про зняття депутатської недоторканності.

10:45 Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Венеціанська комісія закликала відкликати законопроекти, які передбачають створення антикорупційного суду.
 
"Також нею пропоноване, що президент має внести на розгляд свій варіант закону", - заявив Парубій.
 
Він доручив профільному комітету негайно розглянути два законопроекти, які пропонують скасувати недоторканність депутатів.
 
Зараз ст. 80 Конституції України має такий виклад: "Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".
 
Президент пропонує таку редакцію: "Стаття 80. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".
 
10:40 За інформацією Інтерфакс-Україна, зараз біля Верховної Ради більше 4 тис. осіб беруть участь в акції протесту.
 
Зокрема, це представники різних політичних сил і громадських організацій: "Рух нових сил", "Батьківщина", "Самопоміч", "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка, "5.10", "ДемАльянс", вкладники банку "Михайлівський", невелика кількість прихильників партії "Свобода" і "Національного корпусу".
 
Уже виступив народний депутат Єгор Соболєв. Також на акцію прийшли нардепи Юрій Левченко, Семен Семенченко, Сергій Лещенко, голова фракції "Самопоміч" у Київраді Сергій Гусовський.
 
10:30 Партія "Національний корпус" оголосила свою позицію щодо сьогоднішніх протестів під Радою. Вони підтримують висунуті вимоги, але не підтримують Саакашвілі.
 
09:40 Нардеп Ігор Луценко написав у Facebook, що поліція заблокувала машину Автомайдану з обладнанням для мітингу.
 
"Вдалося прорватися тільки одній машині", - написав він.

09:30 Зараз правоохоронців біля Верховної Ради більше, ніж учасників акції протесту. За оцінками журналістів, тих, хто протестують, зібралося близько 200 осіб.
 
08:50 Очільник управління Нацполіції Києва Андрій Крищенко в ефірі 112 Україна повідомив, що під Радою зберуться до 10 тис. осіб.

08:30 З ранку 17 жовтня в центрі Києва посилені заходи безпеки. Біля Верховної Ради близько 500 нацгвардійців, також працює поліція.
 
У центрі частково перекриті вулиці: Грушевського, Інститутська і Липська; повністю перекриті вулиці: Лютеранська, Круглоуніверситетська, Городецького і Шовковична.

Біля під'їзду до вул. Городецького з Європейської площі перевіряють автомобілі. Навколо парламенту також стоять металеві рамки, людей перевіряють на наявність зброї і небезпечних речовин.
 
07:40 "Увесь квартал оточений щитами. Прохід на площу Конституції тільки через рамки. Будівля парламенту оточена подвійним колом нацгвардії і поліції", - написав у Facebook нардеп Мустафа Найєм.

Інф.: ua.korrespondent.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити