Із самого початку війни потрібно було виконувати "Закон про Оборону", - активістка, блогер Олена Ксантопулос
ЗАКОН ПРО РЕІНТЕГРАЦІЮ ДОНБАСУ І ХИТРОЗАДІ, ЯКІ ЙОГО ПИСАЛИ
Правильно, що його не проголосували одразу, незважаючи на сверблячку гаранта, тому що ця писанина, що повинна була б стати "законом у першому читанні", насправді, представляє собою горючу суміш - небагато для нас, внутрішніх споживачів, а те, що залишилось - рівними частинами для Порошенка і Путіна.
АТО, після трьох з половиною років, закінчилось, але війна так і не розпочалась. На думку авторів цієї писанини, Україна не воює проти агресора, а обороняється. Казуїстика.

Почнемо з того, що цей закон знову готувався тишком-нишком, тільки в четвер був внесений в Раду, розданий виключно, як сказав Турчинов, «главарям фракцій», і все! Після цього гарант зажадав швидкого і беззаперечного голосування. Не вийшло. Чому? Що в цій писанині для нас? «Тимчасова окупація» і «Росія – агресор», але тільки частини Донбасу. Прибрали «ефективний контроль», написали «тимчасова окупація». Що стосується Криму, то там вона не окупант, і не агресор. З Кримом, кажуть, все складно і по-іншому. Іншими словами, Крим уже здали.

Що для Порошенка?
Армія віддається в його повне користування. Суди і прокуратуру вже віддали, теперь прийшла черга армії. Як можна віддавати армію в особисте користування президенту, який зберіг весь свій бізнес в Криму, анексованому Росією, і в самій Росії – країні-агресору?! Порошенку також віддаються дозволи на торгівлю з окупованими територіями, які будуть видавати, начебто, військові. За словами Турчинова, вже створений «оперативний об'єднаний штаб» в рамках Генштабу. Хто ним керує, він відмовився сказати. Ну, ми й самі можемо здогадатися - лояльні до Порошенкаі Муженка. Природньо, що дозволи на торгівлю гарант буде видавати в ручному режимі і тільки «своїм». Торгівля з окупованими територіями передбачає не тільки гуманітарну допомогу, як це було зразу після блокади, а тепер - також товари і послуги.

Що для Путіна?
Мінський договорняк став частиною цієї писанини. Цитую: «При здійсненні органами державної влади України, їх посадовими особами політико-дипломатичних заходів по відновленню територіальної цілісності України в межах міжнародновизнаного (!?) кордону України забезпечується пріоритетність виконання положень у сфері безпеки Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і "Комплексу заходів" від 12 лютого 2015 року з метою створення необхідних умов для політичного врегулювання відповідно з нормами та принципами міжнародного права і законодавства України». А Мінський договорняк, як ми всі пам'ятаємо, був написаний Сурковим. Але, це ще не все.

На буксирі у цієї писанини намагаються протягти ще одну заначку для Путіна – продовжити на один рік «Особливй Статус», який голосували при вимкненому табло "рогами" та "копитами". Саме там мовиться про амністію бойовикам, створенні ними своїх прокуратур, міліції і виборах.
Так що судіть самі, що нам знову втюхують.
Технологія та ж сама, як і в пенсійній «реформі» - цукерка, на якій написано «підвищення пенсій» (яке можна і треба було би провести вже кілька разів без усякої реформи), а в самій цукерці лайно, під назвою «до пенсії доживуть не всі» або «пенсію отримають не всі». Дивлячись, яка цукерка попадеться.

Точно так само й тут. Цукерка – це «тимасова окупація» і «агресор» після трьох з половиною років війни, а всередині лайно під назвою «особиста армія Порошенка», «дозволи на торгівлю з окупованими територіями» і «пріоритетність виконання Мінського протоколу».
У першому випадку Гройсман волав, що ті, хто не голосує, хочуть смерті всім пенсіонерам. Але ж, якщо подумати, він проманіпулював пенсіонерами, які рахують кожну копійку, дуже цинічно і страшно. Він запропонував тим, хто вже отримує пенсію, зазіхнути на мізерні надбавки, не думаючи про тих, хто вийде на пенсію через десять років і може ніколи грошовий еквівалент своєї пенсії не побачить. Одні пенсіонери проти інших. Розподіляй і є..й - це політика нашого прем'єра з незакінченою середньою освітою.

А зараз Турчинов, Порошенко і Ірина Геращенко волають в три голоси, що ті, хто не хоче назвати Росію агрессором – агенти Кремля. У мене тільки одне питання до них - якщо в цій писанині Мінський договорняк отримує статус закону, в рамках якого Росія визнається «стороною поза конфліктом» і «спостерігачем», як вона в тому ж законі може стати «агресором»?
І ще одне питання. Чому саме зараз, три з половиною роки після початку війни, вирішили АТО замінити на «оборону»? Кажуть, АТО вичерпало себе. АТО вичерпало себе через двадцять чотири години після початку путінської агресії. Тоді потрібно було виконувати «Закон про Оборону», який головнокомандуч Порошенко благополучно проігнорував. Але чому так довго чекали? Чи не тому, щоб мати законні підстави для того, щоб посадити всіх наших добровольців, які взяли в руки зброю? Ось так, огульно, всіх разом, за всі три роки! Тому, що в АТО армія та інші збройні формування не мають права брати участь. Ось так.

Наша протухла влада голосила, що треба проголосувати цю «реінтеграцію» прямо сьогодні, в п'ятницю. Чому?
Тому, що його світлість Сурков, путінський кардинал, зустрічається в суботу з Волкером. Знову без українських представників. А незгодних депутатів заспокоюють – ви зможете внести поправки, які будуть прийняті або ні в другому читанні.
Щодо поправок в Раді використовується теж своя технологія. Ті депутати, що ще не втратили совість, вносять поправки. Під час розгляду поправок в залі знаходиться 30-40 чоловік, більша частина з яких саме ті, хто не втратив совість. Ні одна поправка не проходить. Закон залишається в тому ж вигляді, що й при першому читанні. Коли приходить час за нього голосувати, в зал заходять ще 200 депутатів від ширки з БПП, НФ і Опоблоку, і закон голосується так, як їм і треба, тобто без поправок. Так що, хто вже вірить в друге читання?!
Наша влада нас за ідіотів вважає, чи сама вже останні залишки розуму розгубила? Гнати цих хитрозадих треба, пока ми ще країну остаточно не втратили!

Олена Ксантопулос, активістка, блогер
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити