Європейці з недобрим почуттям чекають візиту Трампа і намагаються боротися з нелегальною імміграцією, а КНДР вимагає зняти з себе санкції
1. Почати хочу сьогодні з новини з рубрики "Тро-ло-ло". Президент РФ Володимир Путін надав низці російських військових частин назви іноземних (насамперед українських) міст. 6-й танковий полк російської армії відтепер носить найменування "гвардійський Львівський", 68-й танковий полк - "гвардійський Житомирсько-Берлінський", 163-й танковий полк - "гвардійський Ніжинський". Там само з'явилися "Варшавський", "Кобринський" і навіть "Трансільванський" полки.
У Кремлі таку ономастику пояснили роллю відповідних частин у Другій світовій війні - мовляв, вони там воювали проти нацистів. Мені ж це видається простим бажанням потролити сусідні країни, які запідозрили РФ у намірі загарбати всі перелічені міста та Трансильванію на додаток. Інакше навіщо було чекати 80 років?

2. Кремль останнім часом взагалі почувається дедалі впевненіше на міжнародній арені. Ось, днями прийшло підтвердження новини про те, що в липні Володимир Путін зустрінеться з Дональдом Трампом в Гельсінкі. Я думав, що зустріч пройде в Австрії, але Фінляндія теж нічого - раніше вона була традиційним місцем зустрічей радянських і американських керівників. Трамп зустрінеться з Путіним у межах великого європейського турне, від якого самі європейці нічого доброго не чекають. На їхню думку, Трамп може запросто "кинути" Старий Світ, оголосивши, наприклад, про "непотрібність" НАТО.

3. За даними видання The Washington Post, президент США серйозно роздумує про повне або часткове виведення військ з Німеччини. Якщо це правда, то кращого подарунка "другові Володимиру" він і не міг привезти. Пояснення такого кроку у Трампа вже заздалегідь є: мовляв, якщо європейці не хочуть платити за свою оборону, то чому США повинні робити це за них? (Відповідь, до речі, така: тому, що саме США є глобальною імперією, яка визначає хід історії. За це треба платити. Якщо не хочеться, то Китай з радістю займе вільне місце і заплатить усім, хто цього потребує. Його вмовляти не доведеться). Але Трампу цього не збагнути, та й він хоче налагодити відносини з РФ, тому від нього можна чекати чого завгодно.

4. Зовсім нещодавно президент США здивував своїх азійських союзників - Японію і Південну Корею - пообіцявши північнокорейському диктаторові Кім Чен Ину відмовитися від проведення "занадто дорогих" спільних військових навчань у цьому регіоні. Натомість Трамп отримав лише обіцянку "робити все можливе" для денуклеаризації Корейського півострова. Що це означає насправді - ніхто не знає. Поки ж американській розвідці стало відомо, що КНДР не збирається повністю відмовлятися від ядерної зброї і навіть наростила виробництво збройового урану для нових атомних бомб і ракет. Чудовий партнер, гм? Як кажуть у колах зі зниженою соціальною відповідальністю, "без лоха життя погане". Кім керується саме цим принципом.

5. До речі, він же тишком-нишком уже попросив Китай зняти зі своєї країни всі економічні санкції, раніше введені світовою спільнотою. З огляду на економічну вагу Китаю, КНДР може запросто торгувати тільки з ним, не переживаючи щодо санкцій, які підтримує весь інший світ. Китайці розуміють, що Кім без обмежень може піти у відрив, тому поки пообіцяли розглянути його прохання і "зробити все можливе", щоб полегшити Пхеньяну життя.

6. Тим часом не менш цікаві події розвиваються в Європі. Наприкінці минулого тижня у Брюсселі відбувся екстрений саміт ЄС, на якому країни Союзу вирішували, як їм врятувати уряд Ангели Меркель. Річ у тім, що без функціональної угоди з міграції він може розвалитися. У підсумку домовилися підписати якийсь сурогат угоди, яку підписали не всі, і яка абсолютно точно не працюватиме.

7. Чехія та Угорщина одразу після "укладання угоди" оголосили, що вони точно нічого не укладали і не підписували, тому і не збираються будувати на своїй території "центри прийому заявок на отримання статусу біженця". Вони взагалі не збираються пускати до себе мігрантів з Азії та Африки. Одночасно Єгипет оголосив, що не погодиться на появу таких центрів і на своїй території. Ну а глава МВС Горст Зеегофер - головний політичний опонент/партнер Меркель у Німеччині зараз - сказав, що не збирається поступатися канцлеру і відмовлятися від жорсткого прикордонного заслону проти іммігрантів. Якщо внаслідок конфлікту Меркель його звільнить, то майже гарантує розвал коаліції і перевибори. Якщо не звільнить, то під загрозою опиниться єдність Євросоюзу. Непроста для неї ситуація.

8. Тим часом Італія заявила про повну заборону на вхід у свої порти суден з нелегальними мігрантами на борту, а на Мальті капітану одного з таких суден навіть висунули обвинувачення в незаконній діяльності. Схоже, що Європа все-таки збирається перетворитися з прохідного двору на якусь подобу фортеці. Одна проблема - замість однієї і цільної фортеці (Євросоюзу) у процесі може вийти 28 невеликих, національних, самостійних. Це було б дуже сумно.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити