Йдеться про акціонерне товариство "Лекхім", власником якого є Валерій Печаєв — соратник Раїси Богатирьової, міністерки охорони здоров’я часів Януковича. Володіє він і ПрАТ "Технолог»".
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов самостійно призначив компанію, пов’язану з Раїсою Богатирьовою, для закупівлі китайських вакцин проти коронавірусу. Інших виробників він заблокував.
Про це повідомляє громадська організація «Пацієнти України».

«Препарати двох згаданих заводів за часів Богатирьової перемагали у мільйонних тендерах, за словами тодішнього депутата ВР Петренка, який входив до ТСК з питань розслідування діяльності МОЗ», — йдеться у повідомленні.

Те, що саме через «Лекхім» Україна закуповуватиме вакцини, говорив і сам Степанов. Проте інших виробників міністр не допускає, кажуть і «Пацієнти України», і керівник державного підприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов.

Конфлікт Степанова і Жумаділова

У своєму великому пості від 3 січня керівник «Медзакупівель» звинуватив Степанова у блокуванні роботи установи щодо постачання вакцин. Жумаділов заявив, що очільник МОЗ дозволив укласти угоду про постачання препаратів лише з одним постачальником.

Також глава «Медзакупівель» розповів «Українській правді», що один з постачальників (якого не схвалив Степанов) вже повідомив про намір відмовитися від співпраці з Україною через зволікання влади.

У МОЗ, зі свого боку, кажуть, що не блокують роботу «Медичних закупівель». А сам Степанов звинуватив Арсена Жумаділова «у підриві репутації України» через його звинувачення.

Зазначимо, що «Медичні закупівлі» створили саме як закупівельну агенцію. Вона має забезпечувати прозору централізовану закупівлю препаратів за державний кошт. Тобто у МОЗ забрали ці функції, щоби унеможливити зловживання і виключити корупцію під час закупівель.

Інф.: hromadske.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити