У США показали новітні розробки для американської армії, серед них - кіберпес
На виставці представлені від розумних гранатометів до цуценят.
  У Вашингтоні відкрилася виставка найостанніших розробок американського оборонного комплексу. Виробники виставили все те, чим уже в найближчому майбутньому воюватиме та володітиме американська армія: спеціальні тренувальні програми віртуальної реальності, роботи-вантажники, гвинтівки, автомати, великі й маленькі безпілотники та, навіть, підводні човни, яким не потрібен екіпаж, йдеться в ТСН.19.30 від 20 травня 2016 року.

Робота-собаку, якого звуть Спот, його попередника намалювали 20 років тому для мультфільму "Пастка для котів", цього ж створили для американської армії. Він важить майже 70 кілограмів, уміє бігати, стрибати, дертися вгору там, де не пройде авто і носити на собі вантаж. "Він керується людиною і крім роботи вантажником, може передавати відео, збирати інформацію. Він також слухається голосових команд і реагує на жести, скажімо, зупиняється, коли керівник загону піднімає руку вгору. Він може служити і сидіти. Це поки що експериментальний варіант, він проходить тестування і, звісно, матиме симпатичніший вигляд, коли отримає повістку на проходження військової служби в лавах американської армії", - розповідає розробник.

Також серед експонатів розумний гранатомет із промовистою назвою "каратель" - у ньому є тепловізор, балістичний калькулятор і лазерний далекомір. Неспоряджений важить близько 6 кілограмів, вага повного комплекту "карателя" може сягати понад 10 кілограмів. Коштує від 25 тисяч доларів, один постріл - близько 40 доларів. На їх закупілю Пентагон виділив 9 із половиною мільйонів, але впродовж наступних 5 років збільшить цю суму. "Уявіть, що під час активних бойових дій за стінкою ховається снайпер. Тоді солдат бере "карателя", система обраховує координати місця за допомогою тепловізора та лазерного прицілу, де ховається ворог і граната летить не в самого ворога, а скажімо, в стіну трохи над ним. І його просто засипає шрапнеллю", - розповідає Джеррод Крулл. Читайте також: У НАТО не бачать потреби у поставках летального озброєння Україні Ще один шматок заліза - снаряд для рейкової гармати, він дешевший за звичайні снаряди і геть не потребує пороху. Він має захищати кораблі, суттєво менший за звичайний і б'є на відстань 100 кілометрів. Рейкову гармату планують використовувати як систему ППО - вона вміє збивати ракети, зокрема, і з ядерними боєголовками. "Він летить зі швидкістю 2000 метрів за секунду, не спричиняє вибуху, бо вся його енергія у прискоренні. Поки що це зовсім новітнє озброєння, ми виговляємо його на замовлення американського флоту, проводимо тестування і сподіваємося, що військово-морські сили отримають його 2019 року", - каже голова випробувань компанії-виробника.

Є на виставці навіть собаки - одне з найсимпатичніших Валері і їй 8 років. Її фах - не наступ чи розвідка, а допомога в реабілітації для вчорашніх солдатів. Валері працює у військовому шпиталі. Вона вміє прокидатися, якщо господареві сняться жахіття і з усією ніжністю будити, вона вміє нагадувати, що треба прийняти ліки.

"Багато хто з ветеранів не хоче виходити з дому. Але щоб добре виховати собаку - вам доведеться вийти на вулицю. Із таким чарівним цуценям лабрадора дуже важко лишатися ізольованим. До вас підходять люди, запитують про собаку, ви позитивно спілкуєтеся", - каже тренер. На відміну від більшості озброєння та гаджетів, Валері вже співпрацює з американською армією й ефективно лікує військових від наслідків користування всією цією новітньою зброєю.

Інф.: tsn.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити