Чому пора рятувати Інтернет, - експерт
Сьогодні, під час хаосу, викликаного пандемією COVID-19, авторитарні уряди намагаються вирвати у інженерів контроль над найважливішими ресурсами Інтернету.
Пандемія коронавірусу швидко перетворила Інтернет на найважливішу інфраструктуру на планеті Земля. Дозволяючи людям і бізнесу залишатися на зв’язку під час карантину, Інтернет допоміг запобігти повному колапсу світової економіки. Більш того, в умовах, коли страх і соціальне дистанціювання продовжують розділяти багатьох з нас, він перетворився на сполучну тканину людських відносин і економічної діяльності у всьому світі.

Однак мало хто цінує той факт, що цей критичний важливий глобальний ресурс залишається стабільним і стійким з моменту свого зародження, хоча його масштаби і його охоплення демонструють безперервне вибухове зростання. Яким чином в епоху посилення політичних, економічних і соціальних розбіжностей вдається зберегти «єдиний Інтернет», що зв’язує весь світ? І як ми можемо найкращим чином забезпечити його подальший захист?

Відповіді на обидва запитання починаються з пояснення, чому Інтернет, що складається з десятків тисяч окремих мереж, виглядає і функціонує як єдина мережа для всіх. Його компоненти — унікальні інтернет-ідентифікатори — включають, по-перше, IP-адреси (IP означає Internet Protocol), які присвоюються всім пристроям, підключеним до Інтернету, а по-друге, доменні імена Інтернету (наприклад, ft.com, harvard.edu або apple. news), які ми використовуємо, щоб знаходити і легко підключатися до віддалених комп’ютерів.

Де б ви не знаходилися і до якої б мережі ви не були підключені, унікальні ідентифікатори гарантують, що ви завжди зв’яжетеся з правильним комп’ютером, що має запитуване доменне ім'я, або ж з потрібним вам віддалено керованим пристроєм, що має вшитий IP-номер (наприклад, з «розумним» термостатом). Ця проста і елегантна архітектура стала плодом генія жменьки видатних інженерів, які створили Інтернет півстоліття тому. З тих пір вона ніколи не підводила нас, допомагаючи знаходити мільярди пристроїв, підключених до тисяч мереж, які становлять сьогоднішню кіберекономіку. Якщо ці ідентифікатори перестануть працювати, ми негайно опинимося в цифровому хаосі.  Повний текст

Фаді Шехаде, експрезидент і головний виконавчий директор ICANN (2012−2016), член Групи високого рівня по цифровому співпраці Генерального секретаря ООН
Інф.: nv.ua


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити