Богемна рапсодія – від пісні до пісні: відмінний екскурс в історію музики
У прокаті дебютує довгожданий байопік (англ. biopic — biographical picture) — кінематографічний жанр і одночасно біографічний фільм, що розповідає про долю знаменитої або відомої особистості) про Фредді Мерк'юрі, справжній довгобуд, який пережив зміну концепції та вікових обмежень, заміну кількох акторів і звільнення режисера. Зазвичай подібні подряпини на постері свідчать про те, що з фільмом щось не так, проте здамся в першому ж абзаці – у підсумку вийшло гарне кіно.

Як уже не раз говорили, біографічні фільми створюють за вузькими лекалами, у будь-якому разі на нас чекав опис кризи колективної творчості на тлі глибокої особистої кризи. Питання було тільки в тому, наскільки яскраво буде розкрито багате особисте життя Мерк'юрі, гучний камінг-аут і інші вусаті подробиці з рейтингом NC-17. Однак після довгих пертурбацій було вирішено орієнтувати історію на легкий PG-13 – ніякого оголення, поменше «Блакитної устриці», побільше Вемблі. От і славно.

Отже, група Queen слідує класичним транзитом з пабу на стадіон, а Фаррух Булсара перетворюється на Фредді Мерк'юрі, стаючи одним з найзнаменитіших рок-вокалістів в історії музики. Нас ведуть від пісні до пісні, і, до речі, історія створення легендарних квінівських хітів – чи не найцікавіший контрапункт фільму, зазвичай за подібними деталями фанам доводиться пірнати в мемуари стейджменів, а тут все акуратно підібрано – дивись і радій.

Головне питання великої фанбази – чи схожий Рамі Малек на Самого, та чи не взяли його на місце Саші Барона Коена (це був би ще один зсутулений баскетболіст, на мою скромну думку) через єгипетське коріння? Добрі язики помітили хлопчину ще в чудовому серіалі «Тихий океан», а вже після «Містера Робота» всі сумніви відпали – відмінний актор!

Так ось – схожий, йому чогось залишили оригінальний колір очей, але Малек добре попрацював над пластикою, копіюючи Мерк'юрі, а з голосом сучасні технології дають змогу витворяти справжні чудеса! Весь каст схожий, ніхто не дратує (Джозеф Марцелл максимально переконливий), а Декстер Флетчер, який підхопив режисуру після звільнення Сінгера, нічого не зіпсував.

Злі язики, звісно, знайдуть, до чого причепитися (навіщо образили Dire Straits, навіщо змазали сольні пісні Фредді, чому фіналили на Вемблі не сольником у 1986-му, а сетом на Live Aid роком раніше), але навіть вони будуть вдячні за деталі (зайві зуби), геги (о, ти ще тримаєш ритм) і дрібниці на кшталт нагадування про те, що МС Хаммер ліпив свій «U Can not Touch This» з пісні «Super Freak» Ріка Джеймса.

Разом – хороший фільм, відмінний екскурс в історію музики, навіть масований продакт-плейсмент картинки не псує. 8 з 10 з тегом #МНО – Мурашки Не Обдуриш.

P.S. Чекаємо тепер байопік про Майкла Джексона і слухаємо старі пісні. Я ось увімкнув «Tutti Frutti» з Вемблі і думаю про те, що сьогодні Мерк'юрі очолив би партію борців за права мігрантів та/або ЛГБТ. А тоді він міг дозволити собі просто співати, ламаючи формати. І цього вистачало.

Богемна рапсодія | Офіційний український трейлер #2 | HD

«Богемна рапсодія» - це фільм-посвята ансамблю «Квін», їхній музиці та видатному солісту Фредді Мерк’юрі, який кинув виклик стереотипам та відкинув умовності, аби стати одним з найулюбленіших артистів на планеті. Фільм простежує карколомний злет «Квін» завдяки культовим пісням та революційному звучанню, майже розпад групи, коли спосіб життя Мерк’юрі вийшов з-під контролю, та їхнє тріумфальне возз’єднання напередодні благодійного концерту «Лайв Ейд», де група на чолі зі смертельно хворим Мерк’юрі продемонструвала один з найвеличніших виступів в історії рок-музики. Скріпивши духовну спадщину гурту, члени якого завжди почувалися скоріше сім’єю  і досі надихають аутсайдерів, мрійників та закоханих у музику.

ПРО ФІЛЬМ
«Богемна рапсодія» - це історія про те, як Фредді Мерк’юрі та його друзі Браян Мей, Роджер Тейлор та Джон Дікон створили «Квін» - одну з найбільш культових рок-груп усіх часів. Фільм розповідає, як створювалися окремі хіти групи, що займала топові місця у чартах, постійно удосконалюючи якість звучання. Завдяки своїм відчайдушним пісням Killer Queen, Bohemian Rhapsody, We Are the Champions, We Will Rock You та безлічі інших, група досягла безпрецедентного успіху, а Фредді став одним з найулюбленіших артистів на планеті.

Фоззі, учасник групи Танок на Майдані Конго
Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити