ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Культура і духовність
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Культура і духовність

Шедеври світової скульптури вже у Києві

Вперше в історії України! 100 творів 20 знакових світових митців в одному часі та просторі!
Для того, щоб побачити хрестоматійні взірці світової скульптури, цієї весни не обов'язково їхати до Центру Помпіду, Музею Д'Орсе, Галереї Тейт чи МоМА - Мистецький Арсенал презентує скульптуру провідних авторів кінця 19 - першої половини 20 століття, таких як Огюст Роден, Арістід Майоль, Амадео Модільяні, Генрі Мур, Ганс Арп, Олександр Архипенко, Костянтин Бранкузі, Рембрандт Бугатті, Поль Гоген, Сальвадор Далі, Едгар Дега, Альберто Джакометті, Діего Джакометті, Хана Орлова, Пабло Пікассо, Огюст Ренуар, Осип Цадкін, Жак Ліпшиць.
 

TOP-10 найдорожчих викрадених творів мистецтва

Forbes склав список із десяти найдорожчих безповоротно викрадених творів мистецтва
1. Портрет молодого чоловіка майстра Відродження Рафаеля (на фото), що оцінюється експертами в $ 100 млн, належав знатному польському роду Чарторийських, і був конфіскований нацистами у 1939 році. Незадовго до закінчення Другої світової війни картина потрапила до рук генерал-губернатора окупованої Польщі Ганса Франка, - повідомляє Корреспондент.net  з посиланням на Forbes.ua.
 

Картини французько-українського генія минулого століття від сьогодні доступні глядачам

На початку ХХ століття від нових ідей паризьке повітря було буквально наелектризованим. З усього світу сюди стікалися митці, спраглі свободи і творчості. У кав'ярнях, студіях та непоказних квартирках Монмартру і Монпарнасу зароджувалося мистецтво нової доби.
Серед усіх комун особливе місце посідав "Ля Руш", тобто "Вулик". Під його конусним дахом, у самому центрі творчого "бульйону" визрівали Модільяні, Шагал, Сутін, Леже, Архипенко...
"У "Вулику", або подихали, або ставали знаменитостями", - так казали про паризький притулок його видатні мешканці.
Жак Шапіро був із тих, хто вижив та став знаменитістю.
 

Українське кіно потребує вливання "свіжої крові"

Голова Держкіно: Україні потрібні нові кінематографісти
Україні потрібні нові кінематографісти. Про це на прес-конференції заявила голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова, передає кореспондент MyTime.
"Двічі оголошували конкурс на дитяче кіно і наповнювали програму дитячим продуктом, дитячим контентом. Під час останнього конкурсу були розчаровані відсутністю якісного дитячого продукту. У нас, на жаль, не було ні одного достойного дитячого повного метра в останньому конкурсі", - заявила Копилова.
 

Відійшов у інший світ автор пісні "Наливаймо, браття, кришталеві чаші!"

5 квітня 2013 р. відійшов у засвіти кобзар Віктор Лісовол, автор знаменитої пісні “Наливаймо, браття, кришталеві чаші”
Віктор Лісовол народився 21 лютого 1931 р. на Полтавщині в районному центрі Семенівка. Батько Віктора – Іван Гнатович, добре співав, мав гарний баритон. Та землю і сина покинув передчасно: пішов на війну й не повернувся. Того ж 1944 року пропав на війні і Євген – старший брат майбутнього кобзаря.
Найвагомішу роль у вихованні Віктора відіграла мати - Надія Сергіївна Заворотня.
 

5 квітня на "Інтері" - прем'єра фільму про Квітку Цісик

Новий документальний фільм "Квітка. Голос у єдиному екземплярі" виробництва телеканалу "Інтер" покажуть у п'ятницю, 5 квітня, початок о 00:00 на цьому каналі. Фільм присвячений відомій співачці українського походження Квітці Цісик. 4 квітня їй мало б виповнитися 60 років. Режисер Софія Чемерис розповіла Gazeta.ua, що героїв для фільму шукали через рідних Квітки Цісик і через людей, які були з нею знайомі. Говорили з її чоловіком Едом, сином Едді, двоюрідною сестрою Христиною, з Олександром Горностаєм (директором оркестру Національної філармонії, який зміг записати єдине відеоінтерв'ю з Цісик українською мовою), з її прихильником Алексом Гутмахером (який після одної почутої пісні почав усіляко популяризувати ім'я співачки).
 

Доктор Хаус випустить новий альбом

Анонсовано новий альбом зірки серіалу "Доктор Хаус" Х'ю Лорі
Новий альбом відомого британського актора та музиканта Х'ю Лорі під назвою "Didn't It Rain" вийде 6 травня. Платівка, записана у Лос-Анджелесі, стане другою у дискографії Лорі. Альбом міститиме 13 композицій, - передає 24tv.ua.
Нагадаємо: торік зірка серіалу "Доктор Хаус" приїжджав з концертом у Київ. Детальніше+ВІДЕО
 

4 квітня виповнилося б 60 років Квітці Цісик

Новий документальний фільм "Квітка. Голос у єдиному екземплярі" виробництва "Інтеру" покажуть у п'ятницю, 5 квітня, початок о 00:00 на цьому телеканалі. Фільм присвячений відомій співачці українського походження Квітці Цісик. 4 квітня їй мало б виповнитися 60 років.
У США Квітка Цісик більше відома під іменем КейСі. Її голос знає майже кожен американець. Вона десятки років озвучувала рекламні джингли таких відомих компаній як "Coca-cola", "American Airlines", "McDonald's", "Ford". КейСі співала на бек-вокалі у таких зірок як Майкл Джексон та Уітні Хьюстон, - йдеться у публікації в Gazeta.ua.
 

Французи вчора запалили Київ

У Києві розквітла дев'ята "Французька весна"
Не знаю, як приймали виставу "Божевільні дзвонарі" французького вуличного театру Transe Еxpress в інших шістдесяти містах світу, але Київ, думаю, перевершив всі очікування організаторів відкриття фестивалю "Французька весна".
На Софіївській площі вчора ввечері зібралося не менше двохсот тисяч дуже важливих киян віком, переважно, від 13 до 40 років, які жваво реагували на музику дзвонарів і кульбіти акробатів, сценою яким була ажурна металева конструкція у вигляді бутона лілії, опущеного пелюстками вниз.
 

3-го квітня виповнюється 95 років з дня народження Олеся Гончара

Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!..., - Олесь Гончар
3 квітня 2013 року виповнилося б 95 років Олесеві Гончару, письменнику, літературному критику, громадському діячу. Твори Олеся Гончара "Собор", "Прапороносці", "Тронка", "Людина і зброя", "Твоя зоря" відомі далеко за межами України, їх перекладено більш як 40 мовами світу, багато разів вони перевидавалися, завоювали широке коло шанувальників.
Це він відкрив установчу конференцію Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка, Установчий з'їзд Народного руху України, виступав на мітингах і різноманітних демократичних з'їздах, у такий спосіб мовби благословляючи всіх нас будь-що відстояти незалежну тепер Україну, підняти її з руїни.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні6438
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня24114
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця123824
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24146506