За життя Микола Гаврилович Шматько створив близько тисячі скульптур і 500 картин
Як повідомлялось, 15 вересня 2020 року, на 77 році життя помер Микола Гаврилович Шматько, відомий скульптор і художник. До Переяслава зі своєю дружиною та сином Рафаелем він переселився із Донеччини понад 7 років тому. Увесь цей час мешкав у підвалі сьомої школи, де, власне, й експонувалася його авторська колекція мармурових скульптур та картин. За життя Микола Гаврилович створив близько тисячі пам’ятників (барельєфи, горельєфи, скульптури).
Шматько народився на Донеччині, але з 2004 по 2011 роки жив в Луганську, в своєму будинку-галереї, де й отримав звання "луганського короля мармуру".

У 2012-му він перебрався на Закарпатті, а після того переїхав до Переяслава-Хмельницького, де жив і працював у підвалі місцевої школи.

Сьогодні справу батька продовжує його син Рафаель. Проблема з облаштуванням музею скульптур дісталась йому і вирішення її поки не видно. Рафаель змушений продати будинок в Луганську, щоб зібрати кошти для придбання земельної діялянки і бідівництва музею-галереї мармурових скульптур. 
Через ЗМІ Рафаель Шматько звертається до меценатів і всіх небайдужих людей, щоб вони могли придбати щось із творів батька. Це дозволить зрушити справу з мертвої точки.

Портал "Воля народу" не раз приділяв увагу творчості Миколи Шматька та проблемі з облаштуванням галереї його мистецьких шедеврів.

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити