19 вересня православні християни вшановують Святого архангела Михаїла
У цей день згадують його перше чудо: дивовижний порятунок храму від язичницьких нападників.
Михайлове чудо є одним із найбільш відомих церковних неперехідних свят, тобто щороку дата його святкування одна й та ж, а саме – 19 вересня. У цей день віряни вшановують одного з головних у християнстві ангелів – архангела Михаїла.

Історія свята Михайлове чудо

Згідно з переказами, християнин Архип побачив уві сні, що його німа донька зцілиться, варто їй тільки випити води з джерела, що протікає неподалік. Так і сталося. В подяку цьому чоловік звів біля святого джерела храм, до якого сходилися люди з усієї округи. Це не сподобалося язичникам, і вони вирішили зруйнувати храм, з'єднавши дві протікаючі річки в одну, щоб затопити святиню та вбити Архипа. Щоб урятувати храм, Архип почав молитися архангелу Михаїлу і був почутий. Тоді біля храму з'явився архангел. Ударом жезла він утворив у горі розколину і перенаправив воду на язичників. Так це місце отримало назву Хони, тобто ущелина.

Що потрібно та що заборонено робити цього дня

На Михайлове чудо суворо заборонено працювати. Наші предки вірили, що тих, хто береться за роботу, чекають неприємності. У жодному разі цього дня не можна сваритися. Всі виниклі конфлікти й розбіжності потрібно вирішувати тільки мирним шляхом, не підвищуючи голос і стримувати емоції.

Крім того, після трапези не рекомендовано викидати залишки їжі зі столу. Їх прийнято віддавати нужденним і тим, хто голодує. Також не можна мити голову, інакше «змиєш весь розум».

А от що стосується того, як правильно відзначати свято, то існувала думка: якщо 19 вересня весь день допомагати людям, то можна попросити у архангела Михаїла виконання бажання. Ще в Михайлів день потрібно залагоджувати всі свої непорозуміння і йти на компроміси, якщо перебуваєте у сварці з будь-ким.

Здавна склалася традиція на Михайлове чудо влаштовувати гулянки, і неодмінно ходити в гості один до одного. Жінки пекли страви з нового врожаю, а чоловіча половина готувала пиво і медовуху. Перед святом обов'язково влаштовували збори, на яких вирішували громадські, сімейні та приватні питання. Раніше вірили, що саме в це свято може статися будь-яке диво.

Народні прикмети

Здавна вірили, що, якщо вранці 19 вересня на деревах з'явився іній – чекай багато снігу в цю зиму.

Якщо на Михайлове чудо листя на верхівці берези були зеленого кольору, то це до ранньої зими.

Якщо ж ввечері хмари синього кольору, то це безперечно до якнайшвидших змін у погоді.

Тепло і сонячно на Михайлів день – осінь затримається, і буде тішити тебе теплом.

Якщо листя осики падають «обличчям» вгору – ця зима буде ранньою і дуже холодною, а якщо навпаки, то чекай теплих деньків.

https://kitsman.city/read/rayon/100613/mihajlove-chudo-istoriya-svyata-golovni-tradicii-ta-zaboroni-dnya

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити