Справа про відмивання через біткоіни: суд у Греції вирішив видати росіянина США
Суд у грецьких Салоніках задовольнив запит США про видачу росіянина Олександра Винника у справі про відмивання 4 млрд доларів, яке здійснювалося за допомогою криптовалюти.
Суд також постановив видати США речі, вилучені у 38-річного Винника після затримання, передає із залу суду кореспондент РІА Новини. У готельному номері на курорті Халкідікі, де в липні був затриманий Винник, знайшли комп'ютери, мобільні телефони і кредитні карти.
Про рішення суду також повідомляють Ассошіейтед прес і Интерфакс. "Суд прийняв рішення задовольнити запит США про екстрадицію Винника, але ми його оскаржимо у Верховний суд Афін. Тому прийняте сьогодні не остаточне", - сказав Інтерфаксу адвокат Винника Іліас Спірліадіс.

Захист вже оскаржила рішення суду, повідомив пізніше Спірліадіс, а остаточно питання про екстрадицію повинен вирішити міністр юстиції Греції.
Винника затримали за американським ордером в кінці липня цього року. Його підозрюють у причетності до діяльності групи, яка за кілька років відмила через біткоіни щонайменше 4 млрд доларів.
Винник не визнає провину. У пред'явлених США звинуваченнях немає доказів злочинів, заявляє його адвокат.

Агентство Рейтер з посиланням на джерела писало, що Винник був пов'язаний з біржею біткоіни BTC-e. Сам росіянин у грецькому суді спростовував це.
"До сайту BTC-e я не маю ніякого відношення. Я не є ні власником, ні керуючим, ні бухгалтером. Я технічний експерт - незалежний технічний експерт. Це один з моїх клієнтів", - цитує його виступ в суді РІА Новини.

У США Виннику загрожує до 55 років в'язниці і багатомільйонний штраф, пише агентство. Раніше стало відомо, що йому пред'явлено звинувачення по 21 епізоду, в тому числі у відмиванні коштів після зламу японської біржі криптовалюти Mt Gox.
Біткоіни - віртуальна валюта, випуск якої ніким не регулюється. Комп'ютери по всьому світу, не керовані єдиним центром, повинні вирішити складну задачку. За її рішення вони отримують біткоіни.

Напередодні іспанський суд ухвалив екстрадувати в США росіянина Петра Левашова, якого в США звинувачують у створенні великої ботнет-мережі для розсилки спаму. Сам Левашов стверджує, що він офіцер російської армії, який збирав інформацію про опозиційні партії для "Єдиної Росії".
36-річний Левашов був заарештований іспанською владою у квітні 2017 року. В "Єдиній Росії" заперечують, що Левашов працював на партію. Захист Левашова готує апеляцію на винесене судове рішення, повідомили в середу у посольстві Росії в Іспанії.

Інф.: bbc.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити