ГЕРБ КИЄВА: ПРАВДА Й ВИГАДКИ. 1.
Як і обіцяв, починаю друкувати деякі документи, що мають розвіяти найпоширеніші міфи та інсинуації навколо затвердженого в 1995 році Герба міста.
У першій подачі: як усе починалося.
1. Подання головним архітектором столиці Ю.Пісковським проекта герба 16.03.1994. Мною були дані відповідні доручення щодо його опрацювання і підготовки пропозицій на розгляд Київради.

2. Проект рішення про Герб міста Києва, що був поданий на розгляд депутатів в листопаді 1994 року. Газетна публікація в «Киевских відомостях» від 11.11.1994 про цей факт.
Додаю кольорове зображення проекта герба. Саме навколо нього і йшла робота в гуманітарній комісії, яку очолював Костянтин Матвієнко, що виконала роль конкурсної. У ході цього кропіткого і нелегкого процесу доопрацювання, який тривав до квітня наступного року, проект рішення й зображення в зазнали істотних змін.
Після довгих обговорень на сесії і в комісії відмовилися від поділу на малий і великий герби, залишивши лише малий. Прапор вилучили з рішення. віднесли його до питань використання герба, що було потім запроваджено розпорядженням ради. Лаконічнішим став опис, трохи його підправили за кольором щита і т.д. Поліпшили сам образ. І в результаті з’явилося те зображення, яке мною було підписане в середині травня 1995 року після голосування на сесії, підготовки матеріалів секретаріатом сесії на підпис, розгляду остаточного вигляду на Художній раді і погодження в депутатській комісії. Але про це в наступних публікаціях докладніше.

3. Звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України ВОЛОДИМИРА до депутатів Київради та голови міської ради від 6.12.1994 із закликом прийняти стародавній герб міста Києва із зображенням святого Архістратига Михаїла. У подальшому Патріарх Володимир благословив затверджений депутатами герб і за його дорученням представники УПЦ КП взяли участь в освяченні Герба 27.05.1995.

ДАЛІ БУДЕ…

Леонід Косаківський, перший київський міський голова
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити