Громадяни Кривого Рога та багатьох інших міст усвідомили, що влада і власність належить їм за Конституцією
Настав час українцям ставати господарями держави.
Днями група активістів зареєструвала в канцелярії виконкому Криворізької міськради "Вимоги про встановлення конституційного ладу на території адміністративно-територіальної одиниці м. Кривий Ріг" та "Попередження щодо затвердження статуту територіальної громади в м. Кривий Ріг". Документи адресовані Криворізькому міському голові Юрію Вілкулу. Аналогічні вимоги та попередження активістами було спрямовано також головам семи районних у місті рад.

За словами одного з активістів Дмитра Міхеєва, вдатися до такої процедури вони мусили у зв’язку з наміром міської влади затвердити у незаконний спосіб Статут Кривого Рогу. «Статут міста – це фактично наша мала Конституція, – говорить Дмитро, – тож обговорювати й ухвалювати його має вся міська громада – тобто територіальні громади семи міських районів, а не обмежене коло ніким не уповноважених на це осіб». Однак територіальних громад як таких, на думку активіста, в Кривому Розі на сьогодні просто не існує, оскільки в жодному з районів міста вони не були засновані мешканцями як юридичні особи публічного права. А відтак і колективних власників та розпорядників комунального майна, як це передбачено Конституцією та Законом України «Про місцеве самоврядування», в місті фактично немає. Тож виходить так, що й місцеві органи влади, які наразі розпоряджаються комунальною власністю та здійснюють управлінські функції на рівні районів і всього міста, не є легітимними.

Отже, попереджаючи про незаконність ухвалення Статуту Кривого Рогу у не передбачений Конституцією й чинним законодавством спосіб, активісти вимагають встановлення на території міста «конституційного ладу». Зокрема у зареєстрованих в канцелярії міськвиконкому Вимогах пропонується міському голові Вілкулу Ю.Г. розпустити суб'єкт господарської діяльності – юридична особа приватного права з назвою «Криворізька міська рада», утворена 21.05.1997 року без відповідного розпорядчого акту її засновника – територіальної громади» як особи-власника м. Кривий Ріг. Натомість згідно з законодавчими нормами реєстрації має бути утворений орган місцевого самоврядування «Криворізька міська рада» шляхом її заснування територіальною громадою як особою-власником м. Кривий Ріг. Для цього попередньо потрібно провести загальні збори членів територіальної громади, й утворивши таку юридичну особу публічного права як «територіальна громада м. Кривий Ріг», прийняти зрештою й сам Статут міста.

Ось така історія починається у Кривому Розі та в багатьох інших містах і селах України, мешканці яких нарешті усвідомили, що треба все ж таки брати владу на місцях у свої руки, як це й передбачено чинною Конституцією. На думку багатьох правників, саме шляхом перезаснування місцевих органів влади і держави в цілому та встановлення в ній конституційного ладу українці й можуть нарешті стати повноправними господарями своєї країни.

Володимир СТЕЦЮК, журналіст, м. Кривий Ріг
Інф:: day.kyiv.ua

Також по темі: Київрада створена у неконституційний спосіб. Така ж ситуація у всій Україні, - правозахисник - ТУТ

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити