Президент України Петро Порошенко присвоїв почесному патріарху ПЦУ Філарету звання "Герой України"
Про це глава держави повідомив на своїй сторінці у Facebook. Відповідний Указ був підписаний у вівторок, 8 січня.
"Він був, є і залишається духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу. Ось чому я прийняв рішення присвоїти йому звання "Герой України", – йдеться у заяві.
За словами президента, не існує міри, здатної оцінити внесок Філарета у боротьбу за власну помісну церкву.
 
Орден, як зазначено у документі, патріарху присвоєний за його "видатну історичну роль у становленні незалежної Православної церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності українського народу, піднесення авторитету православ'я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди".
 
Патріарху урочисто вручили Орден Держави. Привітав Філарета також і новообраний предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.
 
Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко приєднався до вітань.
 
"Питання церковної Автокефалії – це також лінія фронту. Цей фронт Святійший Патріарх Філарет тримав десятки років, день за днем наближаючи незалежність нашої Церкви,а значить і духовну перемогу над Росією. Вітаю Його Святість із високим званням Героя України,яким він насправді і є", – зазначив Кириленко у своєму Twitter.
 
Нагадаємо, що Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про надання автокефалії Православній церкві України. Як відзначили багато українців, ця історична подія не відбулася б без участі Філарета. Патріарх отримав безліч теплих слів від співвітчизників.
 
Інф.: obozrevatel.com
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити