ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Пам’ятник Катерині ІІ в Одесі став місцем гучних "Російських маршів" українофобів

   Громадянське суспільство
На ознаменування 220-річчя переселення українських козаків на Кубань 15 червня розпочався п’ятиденний православний автопробіг "Козачий роз’їзд пам’яті". Керівником цього заходу призначено отамана  проросійського "Войська Верных Казаков Черноморских имени Гетмана Богдана Хмельницкого", одеського письменника Олега Дряміна. Як зазначено в анонсі події, козацький загін-роз’їзд благословили Патріарх Московський і всія Русі Кирило та митрополит Одеський і Ізмаїльський УПЦ Московського патріархату Агафангел. Та це і не дивно, адже обидва вони – активні проповідники так званого "Русскава міра", тож їм до душі акція, задумана одеським українофобами не стільки як богоугодна і релігійна, а як політична.
 

PostHeaderIcon 16 червня, 435 років тому, був страчений гетьман Іван Підкова

   Історія
Іван Підкова: Я завжди боровся мужньо як чесний лицар проти ворогів християнства і діяв для добра і користі своєї Батьківщини
Іва́н Підко́ва (Іван Вода; народився 1533 року на Брацлавщині — страчений 16 червня 1578 у Львові) — козацький гетьман, господар Молдовського князівства (1577—1578), рідний брат молдавського господаря Івоні.
Походження Гетьмана Підкови
За переказами, немовлям був врятований від татарів і вихований козаками. Про це згадано в народній думі "Люлі немовляті Івоні" (за Богданом Залеським).
 

PostHeaderIcon Перефразовуючи Аристотеля: партії, які не контролюються суспільством, починають працювати самі на себе

   Політика
Що порекомендував би Аристотель державним мужам сучасної України? Чи міг би вказати правильний шлях для нашої держави?
— Для того, щоб держава розвивалася, політичні партії мають перебувати під жорстким контролем громадськості. Перефразовуючи Аристотеля, який писав про соціальні групи, партія, котра не контролюється суспільством, починає працювати сама на себе. Безконтрольна партія — змова проти народу. Тож, думаю, філософ звернув би особливу увагу на активність громадських організацій і справді незалежних профспілок, - йдеться в інтерв'ю з філософом Е. Єленевським у "Дзеркалі тижня".
 

PostHeaderIcon 16 червня - 50-річчя першого і досі єдиного одиночного польоту жінки в космос

   Гаряча тема
"Чайка", яка підкорила космос
Космічний корабель із Валентиною Терешковою (її космічний позивний "Чайка") стартував 16 червня 1963 р. і зробив 48 обертів навколо Землі: ВІДЕО.
Терешкова досі єдина жінка у світі, яка здійснила одиночний політ у космос.
Нині вона – заступник голови комітету Держдуми з міжнародних питань.
Сьогодні Росія відзначає 50-річчя першого у світі польоту жінки у космос, - передає ua.euronews.com: ВІДЕО
 

PostHeaderIcon Пріоритети Кремля йдуть у розріз із цінностями європейської демократії, - британський експерт

   Політика
Що зробить Росія, якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС?
Провідний британський аналітик закликає західні уряди більш стратегічно оцінювати зовнішньополітичні дії російської влади і враховувати, що Москва керується відмінними від Заходу пріоритетами. Джеймс Шерр із "Королівського інституту з міжнародних справ" ("Чатам Гаус") презентував у Лондоні свою нову монографію Hard Diplomacy and Soft Coercion: Russia’s Influence Abroad ("Тверда дипломатія і м’який примус: вплив Росії за кордоном").
Британський фахівець окремо вказує і на особливості російської політики щодо України. "Відносини з колишніми радянськими республіками Москва бачить не як рівноправні, а лише як так звані "братерські", що передбачає значні можливості втручання Росії у внутрішні справи тих сусідніх держав", – пролунало у п’ятницю в Лондоні з вуст Джеймса Шерра.
 

PostHeaderIcon В Україні знайдено найдавніше поселення Homo Sapiens і найдавнішу карту

   Історія
Їм 15 - 17 тисяч років
Карта вибита на кістці мамонта, з цього ж матеріалу і поселення. Це маловідомий факт, хоча найдавніша стоянка в селі Межиріч Канівського району Черкаської області була випадково відкрита ще восени 1965 року, одним із місцевих жителів З. Н. Новицьким. При споруджені льоху на глибині приблизно 2 метри він натрапив на нижню щелепу мамонта. Про свою знахідку він сповістив вчителя місцевої школи Р. В. Головка, який у свою чергу сповістив Інститут зоології АН УРСР.
 

PostHeaderIcon Конфлікт біля південного кордону України загрожує перерости у війну

   Гаряча тема
Перед черговою річницею збройного конфлікту в Придністров'ї протистояння на Дністрі загрожує перерости в нову війну, - повідомляє inpress.ua. Влада Придністровської Молдавської Республіки прийняла закон про держкордон, який передбачає встановлення контролю над населеними пунктами, що знаходяться під юрисдикцією Кишинева. Співрозмовники "Комерсанта" в уряді Молдови побачили в законі "елементи можливого використання зброї". Експерти ж і західні дипломати в Кишиневі вбачають у діях Придністров'я "руку Москви" і спроби виставити Україну, головуючу зараз в ОБСЄ, в невигідному світлі.  Детальніше
 

PostHeaderIcon 16 червня - День батька

   Гаряча тема
Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.
Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу. Дата його святкування на міжнародному рівні, за даними проекту WebPlus.info, в країнах, де особливо шануються сімейні цінності, закріпилася в третю неділю червня.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2865
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня20541
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця120251
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24142933