ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2020-му відзначаємо такі знаменні дати:
2 лютого - 175 років з Дня народження Івана Пулюя - українського фізика та електротехніка, винахідника, публіциста, перекладача Біблії українською мовою, громадського діяча
10 лютого -  - 125 років з Дня народження Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбурга) - політичного та військового діяча часів УНР
19 грудня - 100 років з Дня народження Миколи Руденка - українського письменника, філософа, громадського діяча, засновника Української Гельсінської Групи, Героя України
PostHeaderIcon Чиновників не хвилює доля архітектурних пам'яток та історичних будівель України

   Гаряча тема
Брак коштів на капітальний ремонт та розтягнені у часі реставраційні роботи призводять до руйнування історичних будівель. Цьогорічну зиму вдалось пережити не всім пам’яткам архітектури України.
У січні цього року у Києві обвалився дах Садиби Мурашка: трухляві дерев'яні перекриття не витримали ваги снігу. Цінна пам’ятка XIX ст., що на Малій Житомирській, руйнувалась уже понад 10 років.
Як зазначив голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександер Бригинець, чиновники нічого не зробили, аби врятувати будівлю, хоча знали про її критичний стан.
 

PostHeaderIcon Регіонали в Одесі витрачають кошти платників податків на порожні PR-акції

   Політика
День закоханих, повіривши в рекламу на сайті Одеської міськради, я попрямував на Приморський бульвар, де поруч із Воронцовським палацом і так званим Тещиним містком мало відбутися свято "Любов об’єднує". Яким же був мій подив, коли замість молодіжного народного гуляння побачив майже порожній майданчик, в центрі якого було встановлено агітаційний намет, над яким майоріли синьо-білі прапори "Молодих регіоналів". Виявилося, що саме їм Молодіжна рада при міському голові довірила  провести цей захід, а вони його фактично провалили.
 

PostHeaderIcon Леонардо да Вінчі написав щонайменше дві "Мони Лізи"

   Культура і духовність
Результати нових досліджень швейцарської "Мони Лізи", відомої як "Айзелуортська Мона Ліза", варто розглядати як доказ того, що ця картина не була пізньою копією "Джоконди", а написана самим Леонардо да Вінчі.
Про це, заявили експерти з фонду Мони Лізи в Цюріху, провівши ряд тестів.
Портрет Мони Лізи Айзелуортської, як всановили фахівці Швейцарського федерального технологічного інституту, був написаний між 1410 і 1455 роками.
 

PostHeaderIcon На Кубані порушують права українців

   Політика
16 лютого 1918 року Законодавчою Радою Кубані у Катеринодарі (тепер – Краснодар РФ) на українських етнічних землях (Кубань, Ставропілля, Чорноморщина, Терщина) було проголошено самостійну Кубанську Народну Республіку. 28 травня 1918 року між Гетьманом Української Держави Павлом Скоропадським і Головою Кубанської Народної Республіки Миколою Рябоволом було підписано Угоду про воз’єднання України і Кубані. 17 березня 1920 року Кубанська Народна Республіка була окупована більшовицькою Росією.
 

PostHeaderIcon 16 лютого - 200-річчя з Дня народження Степана Гулака-Артемовського

   Культура і духовність
Український співак, актор, композитор та драматург народився У Городищі на Черкащині 16 лютого 1813 року в сім'ї священика. Є автором першої української опери "Запорожець за Дунаєм", пісень "Спать мені не хочеться", "Ой, на горі та й женці жнуть", "Стоїть явір над водою".
"У Городищі досі є куток з назвою Гулаківка. Саме там стояла хата його батьків Степана та Варвари Гулаків-Артемовських, - розповів Олександр Щепак, директор Городищенського районного музею імені С.С.Гулака-Артемовського. - Батько в нього був священиком, старший за дружину на 10 років. Побралися, коли їй виповнилося 15. Народили дев'ятеро дітей. У їхній сім'ї виховувався двоюрідний брат Тараса Шевченка Євдоким. Хоч офіційно вважається, що Семен з Тарасом познайомилися в 1838 році в Петербурзі".
 

PostHeaderIcon Діти в Україні незахищені

   Громадянське суспільство
60,4% українців вважають, що права дітей в Україні не захищені.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна. Зокрема, близько третини (35,6%) опитаних вибрали відповідь "скоріше ні", близько чверті (24,8%) - "точно ні". При цьому кожен третій респондент (36,7%) вважає, що права дітей у країні захищені. З них відповіді "скоріше так" віддали перевагу 28,3%, "точно так" - 8,4% опитаних. Важко відповісти на це запитання - 2,9% громадян України.
 

PostHeaderIcon Янукович демонструє комплекси маленького защемленого хлопчика з Єнакієвого, - Бекешкіна

   Політика
В інтерв'ю ТСН.ua директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна розповіла, які шанси у Януковича виграти вибори у 2015 році, та чому Луценка скоро звільнять.
Ірина Еріківна, коли ми з вами в минулий раз зустрічалися, як раз Печерський суд виніс вирок Юрію Луценку, і нам тоді здавалося, що це межа правової вакханалії, більшого свавілля бути не може. Зараз стало зрозуміло, що ми помилялися.
 

PostHeaderIcon Українським законодавцям ввели сперматозоїд українофобії, - Володимир Богайчук

   Політика
Про вагітність Ірини Фаріон
Нещодавно пресова служба ВО "Свободи" поширила повідомлення під назвою "Ірина Фаріон про мову як форму влади" в якому подано коментар Голови підкомітету з вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Ірини Фаріон до законодавчої ініціативи опозиційних депутатів під назвою "Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні" до створення якого долучилася власною персоною і відома борчиня за українську мову.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2574
mod_vvisit_counterВчора4684
mod_vvisit_counterЦього тижня2574
mod_vvisit_counterМинулого тижня32783
mod_vvisit_counterЦього місяця75412
mod_vvisit_counterМинулого місяця152283
mod_vvisit_counterЗа весь час14482852