ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon ЦВК дає старт мажоритарним виборчим перегонам

   Вибори
Центрвибочком "нарізав" округи
Найбільше одномандатних виборчих округів буде в Донецькій, Дніпропетровській та Харківській області
Центральна виборча комісія (ЦВК) визначилася з кількістю одномандатних виборчих округів у областях, Криму, Києві і Севастополі. Таке рішення було прийнято сьогодні на засіданні ЦВК.
Так, за повідомленням кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, у Криму буде 10 виборчих округів, у Вінницькій області - 8, у Волинській - 5, в Дніпропетровській - 17, в Донецькій - 21
 

PostHeaderIcon Лук'янівське СІЗО як дзеркало СИСТЕМИ (що за кадром фільму "Тюрма №1")

   Гаряча тема
Про що не сказано у фільмі  «Тюрма №1»
"На початку квітня в програмі «Знак оклику» каналу ТВі вийшов фільм Костянтина Усова «СІЗО № 13. Тюрма № 1». У фільмі тривалістю понад 40 хвилин відображено результати роботи команди журналістів за понад півроку. Я був одним із тих, до кого також звертався пан Усов. На жаль, на той час я не мав можливості проводити відеозйомку. Якби така можливість була, я б це, безумовно, робив, хай би мені загрожував карцер"...
""Тиждень" подає коментарі учасника "податкового майдану" Сергія Коcтакова до фільму Костянтина Усова.
 

PostHeaderIcon Перед Україною чітка альтернатива: або докорінна зміна принципів управління, або загибель держави

   Публікації
altОлег К. РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу “Універсум”

Зосередивши у неконституційний спосіб усю повноту влади у своїх руках, президент здобув тотальний вплив на всі без винятку гілки влади в Україні.
“Об’єднання всіх гілок влади” лише сприяє холоднокровному нищенню паростків незалежного судочинства, опозиції та подальшому використанню “грошових мішків” для поглиблення процесу реалізації “об’єднання всіх гілок влади”.
Демократія — це незалежність засобів масової інформації. Найдієвішим засобом запобігання перетворенню демократії в охлократію та диктатуру є свобода мас-медіа, які примушують обивателя замислитись. Саме цього чи не найбільше боїться номенклатурна бюрократія. Бо в обивателеві, який замислився, прокидається громадянин. Недарма перші кроки будь-якої диктатури спрямовані на придушення і підпорядкування мас-медіа власним цілям і завданням.
 

PostHeaderIcon 400-тисячна українська діаспора рішуче вимагає повернути їй украдені виборчі права

   Українці за кордоном
altУкраїнці за кордоном вимагають повернути їм право голосу
Вони обіцяють акції протесту, якщо їм не повернуть відібране
Конституційним судом право голосувати по мажоритарних округах.
35 українських організацій, які представляють українських іммігрантів в Італії, Іспанії, Португалії, Греції, Німеччині, Чехії та США, висловили протест проти останнього рішення Конституційного суду України щодо положень закону про вибори народних депутатів.
 

PostHeaderIcon 12 травня на своєму Форумі Об’єднана опозиція презентує план змін у країні, - Яценюк

   Політика
altЄдина опозиційна партія буде, але не зараз – Арсеній Яценюк
Лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк не бачить проблем у тому, що заради єдиного опозиційного списку деяким кандидатам доведеться покинути лави своєї рідної партії. Про це лідер «Фронту» заявив під час сьогоднішньої прес-конференції, повідомляє прес-служба партії.
«Ми обговорили всі технічні питання об'єднання - нам потрібно буде виконати формальності закону. Комусь буде потрібно тимчасово, підкреслюю, тимчасово залишити лави своєї партії для того, щоб відновити партійне членство після виборів », - сказав політик.
Він також підкреслив, що про постійне об'єднання «Батьківщини» і «Фронту змін» поки мова не йде. «Я сподіваюся, що коли-небудь в Україну буде сформована єдина опозиційна партія, але давайте поки виконаємо завдання мінімум», - сказав політик.
 

PostHeaderIcon Не можна допустити, щоб ця авторитарна влада "обкорумпувала" всіх, - Ярослав Грицак

   Виступи
До влади має прийти по-новому вмотивована еліта й змінити правила гри – Грицак
Гість програми «Ваша Свобода» Ярослав Грицак, історик, професор кафедри нової і новітньої історії України Гуманітарного факультету Українського католицького університету; директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка; почесний професор Національного університету «Києво-Могилянська Академія», відповів на запитання кореспондента Ірини Штогрин.
Розмова точилася про те, хто й у який спосіб має зробити життя у нашій країні моральним і справедливим. Чи може може аморальне суспільство стати справедливим?  Детальніше
Див. також відеозапис дискусії з Я. Грицаком "Багата країна бідних людей"
 

PostHeaderIcon Вперше оприлюднені фото нечувано розкішних інтер’єрів резиденції Януковича «Межигір’я»

   Гаряча тема
Резиденція "Межигір'я" уже відклалася у суспільній свідомості як символ корупції президентського масштабу.
Сьогодні "Українська правда" вперше публікує (автор Сергій Лещенко) фотографії внутрішнього оздоблення одного з об'єктів у "Межигір'ї". Це - не декорації, а справжнє місце дозвілля президента.
Читачам пропонується оцінити розмах за допомогою ілюстрацій, зроблених у іншому, значно меншому за масштабами приміщенні. Оприлюднені фотографії так званого "палацу на воді" –дебаркадеру «Галеон»  у нижній частині "Межигір'я", на березі Київського моря.
За інформацією джерел Української правди, спорудження цього дива несмаку та кітчу коштувало 75 мільйонів гривень.  Детальніше
    Детальніше 
 

PostHeaderIcon Народ повинен стати повноправним суб’єктом влади і обирати не правителів, а підзвітних йому управлінців

   Політика
Дмитро РЕМИЖЕНКО, для "Української правди"
Єдиний список. Що далі?

 Чи стане народ повноправним суб’єктом влади, а не об’єктом політтехнологічних маніпуляцій? Чи зміняться лише персоналії при незмінній системі, а на місце "поганих" олігархів прийдуть "гарні"?…
Відповіді на ці питання повинні стати базою виборчої програми демократичної опозиції.
Першим пунктом програми має бути повалення диктатури. (Для доблесних правоохоронців – йдеться про ненасильницькі методи, поки що дозволені Конституцією).
Другим – радикальна зміна відносин між владою та суспільством. Закрите акціонерне товариство, яке монополізувало владу в країні, має бути ліквідоване.
Кожен громадянин і суспільство в цілому мають отримати можливість впливати на прийняття політичних рішень, контролювати та притягати до відповідальності представників усіх рівнів влади.    Детальніше
Детальніше 
 

PostHeaderIcon Громадяни суттєво не впливатимуть на владу, поки самі не стануть владою

   Громадянське суспільство
Святослав СТЕЦЕНКО

Про ефективність громадської діяльності

Останнім часом довелося багато чути від запеклих громадських активістів про їхню – і більшості громадян – недовіру до політиків і до політики, про необхідність змінювати суспільство України не політичними, а громадськими засобами. Мовляв, політика є брудною справою, яка порядним людям недоречна, тому вони побудують справедливе суспільство через громадську діяльність.
Багато хто спеціально наголошує: ми не партія, ми громадська організація, ми не займаємося політикою, ми займаємося громадською діяльністю, конкретними справами.
 

PostHeaderIcon Економіку вбиває відсутність конкуренції в її ключових галузях, - Юлія Мостова

   Економіка і бізнес
Інф. Волі народу

У заключній частині засідання Національного круглого столу, яке відбулося 5 квітня в «Українському домі», взяла слово Юлія Мостова, головний редактор тижневика «Дзеркало тижня».
Вона сказала, що з великою приємністю сприйняла розуміння багатьма учасниками зібрання, що «недостатньо змінити обличчя при владі, щоб усім було щастя».
Для цього потрібно змінити систему, в якій ключові галузі економіки зосереджені в руках вузького кола осіб. «За останні два роки, - зазначила Ю. Мостова, - завершився розподіл і перерозподіл цих галузей. Відсутність конкуренції вбиває українську економіку», - підкреслила вона.
 

PostHeaderIcon Віталій Кличко може розраховувати на голоси виборців, розчарованих у Тігіпко

   Вибори
Доній розповів, хто буде голосовати за Кличка
На його переконання, партія Кличко - одна з небагатьох опозиційних сил, яка може збирати голоси на обох основних українських електоральних полях, тобто на українокультурному і російськокультурному. 

Лідер партії УДАР Віталій Кличко може розраховувати на голоси тих виборців, які розчарувалися в новому «регіоналі» Сергієві Тігіпко. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомив народний депутат Олесь Доній.
 

PostHeaderIcon Чинну систему влади не можна вдосконалити, її необхідно демонтувати, - Мирослав Маринович

   Гаряча тема
Інф. Волі народу
У четвер, 5 квітня, в Українському домі в Києві розпочав свою роботу Національний круглий стіл «Місія інтелігенції та вільних людей України», де обговорювали світові виклики і головні проблеми України в гуманітарній, економічній та суспільно-політичній сферах.

«Національний круглий стіл під гаслом «Вільна людина у вільній країні» стане новим інститутом, що започаткує демократичний процес вираження суверенної волі народу України через свідому комунікацію і співпрацю вільних людей», - переконані ініціатори його скликання, учасники групи «Перше грудня».

 

PostHeaderIcon В Україні – «тригерна» система влади, - Михайло Роль

   Політика
Інф. Волі народу

Система влади в Україні є замкнутою і діє за принципом відомої з техніки тригерної системи (тригер – електронний пристрій, що має здатність тривалий час перебувати в одному з двох стійких станів і чергувати їх під впливом зовнішніх сигналів). Таку думку висловив політичний експерт Михайло РОЛЬ (на фото) в ексклюзивному інтерв’ю порталові «Воля народу».
Експерт, зокрема, зазначив: «Про існування «тригерної» системи влади свідчить практична незмінність і закритість команд владного політичного бомонду. Одна команда тривалий час перебуває у стані влади, друга – в опозиції, після чого їхні стани чергуються.
 

PostHeaderIcon Переможцями будуть ті, хто скористається всіма можливостями Інтернету

   Наука і освіта
Сьогодні – Міжнародний День Інтернету
Інтернет вийшов за межі керування людиною і став новою реальністю — віртуальною, яка вимагає знання правил поведінки та основ безпеки
Оксана МИКОЛЮК, «День»

Ставати інформованим — це синхронізувати свою голову і світ, вважають ІТ-технологи. А найбільше інформації, звичайно, поступає до нас з Інтернету, до того ж все більше робочих місць визначаються знанням комп’ютерних технології. За даними «Майкрософт Україна», вже у 2013 році 90% вакансій в Європі у всіх секторах економіки вимагатимуть знання інформаційних технологій. Не набагато відстає Україна: нині 67% робочих місць для молодих спеціалістів вимагають знання комп’ютера. Світ змінюється і нині філософи, психологи, ІТ-технологи все частіше вживають слово «нетократія» — влада мережі (Інтернету).
 

PostHeaderIcon Мораль і Медведчук - речі несумісні

   Гаряча тема
Вахтанг КІПІАНІ, журналіст, історик, головний редактор сайту "Історична Правда"
 
Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?


У кожного є своя відповідальність перед Богом і сумлінням за зроблене на цьому світі. У Віктора Медведчука (який зібрався повернутися в публічну політику - ред.) – так само.
Керівник Союзу адвокатів України, заслужений юрист України навряд чи потребує мого захисту, але...    Детальніше 
 

PostHeaderIcon Люди повинні обирати кандидатів за їх громадськими чеснотами, - УККА

   Українці за кордоном
Продовжуємо публікацію звернень Ради Оборони і Допомоги Українцям Українського Конґресового Комітету Америки (РОДУ УККА) до громадян України в Україні та за кордоном у рамках акції «Голоси патріотичних українців», яка проводиться з метою забезпечення чесних виборів в український парламент.
Публікуємо нижче 6-й лист УККА до співвітчизників.
  

Лист  6
                      ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ВИБОРЦЮ
Ще в першій половині минулого століття виборчі процеси у більшості країн мали зовсім інший характер, ніж сьогодні: люди обирали кандидатів за їх громадські чесноти: порядність, соціальний статус, державницьку мудрість та інші заслуги.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3918
mod_vvisit_counterВчора5973
mod_vvisit_counterЦього тижня14557
mod_vvisit_counterМинулого тижня34416
mod_vvisit_counterЦього місяця53300
mod_vvisit_counterМинулого місяця123163
mod_vvisit_counterЗа весь час14157704