ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon 28 липня - День святого князя Володимира - творця великої Руської держави зі столицею в Києві

   Гаряча тема
28 липня - день пам'яті святого князя Володимира Великого - свято, яке люблять усі кияни. І не тільки тому, що він сприяв утвердженню християнства на наших землях. Пам'ять рівноапостольного князя пов'язує кожного з часами Київської Русі, розквіту її державності й культури. Багато чого і в топонімії Києва пов'язано з його пам'яттю. "Візитні картки" столиці - Володимирська гірка з пам'ятником князю, однойменна вулиця, руїни княжої Десятинної церкви і, нарешті, Володимирський собор - все це місця, де полюбляють бувати у вільний час кияни і прагнуть відвідати насамперед гості міста.
 

PostHeaderIcon Реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на відкрите й цинічне спотворення волевиявлення виборців

   Вибори
Федір ВЕНИСЛАВСЬКИЙ, Сергій ГІЗІМЧУК
Прелюдія до виборів: щира благодійність чи відвертий кримінал?
 Згідно з Конституцією України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в державі визнається народ, який через періодичні та вільні вибори наділяє частиною своєї влади державні органи і органи місцевого самоврядування, котрі, відповідно, зобов’язані діяти від імені, а найголовніше — в інтересах народу. Це теоретично. Однак саме рівень збігу конституційної теорії з реальною практикою є основним критерієм визначення рівня демократичності та правового характеру держави.
Проте на практиці реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на істотні проблеми, оскільки влада дедалі частіше сприймає народ не як джерело своєї легітимації, а як об’єкт, волею якого можна успішно маніпулювати задля свого самозбереження та самовідтворення під час різноманітних виборів.
 

PostHeaderIcon Арештована квартира-музей легендарного українського співака Бориса Гмирі

   Культура і духовність
Врятуймо національну спадщину Великого Бориса Гмирі!
Арештована квартира-музей легендарного українського митця Бориса Гмирі (м. Київ, вул. Хрещатик, 15, кв. 33). Сталося це через не сплачений кредит, що спадкоємиця Гмирі Ганна Принц витратила на видання унікальної праці: «Борис Гмиря. Дневники*Щоденники. 1936-1969» обсягом 890 стор. Наклад книги обіцяло викупити Міністерство культури, та цього не зробило...
На фото: Обкладинка цієї унікальної праці.
Відомо багато випадків ведення щоденників письменниками, поетами, політичними діячами, але зовсім мало – співаками, особливо такого вселенського масштабу, як Б.Гмиря.
 

PostHeaderIcon Україну піднімуть не лідери, а організовані активні громадяни

   Громадянське суспільство
Святослав СТЕЦЕНКО, полковник запасу
Мало літер про головне
1. Про проект "Україна"
Або ж український цивілізаційний проект, візія, український стрибок – не має значення. Шукати цей проект не потрібно. Він є. Він є об'єктивно, як єдиний можливий. Його сутність неодноразово сформульована багатьма мудрими.
Ми не маємо умов для революційних технологічних проривів – тож не слід ними зараз перейматися. Ми не зможемо захопити будь-який стратегічний зовнішній ринок, оскільки нас на нього просто не пустять - тож не слід цим зараз перейматися.
 

PostHeaderIcon Влада здійснює «зачистку» незалежних ЗМІ перед виборами

   Політика
Кримінальні справи проти телеканалу «ТВі» та інтернет-видання «Лівий берег» викликають занепокоєння журналістів напередодні парламентських виборів. Сьогодні представники ЗМІ пікетували Генеральну прокуратуру з вимогою перевірити законність обох кримінальних справ та припинити тиск на ЗМІ.
Мустафа Найєм, журналіст: «У нас є дві конкретні вимоги: припинити будь-які перевірки ЗМІ під час парламентських виборів, як цього вимагає рішення Верховної Ради і постанова Податкової. І друге: припинити будь-які переслідування журналістів за фактами, які були порушені у кримінальній справі відносно «Лівого берега».
 

PostHeaderIcon Українська Національна Рада закликає українців гідно відзначити 20-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

   Звернення
alt22 серпня 1992 року відбулася знаменна подія – історична передача повноважень від Української Народної Республіки сучасній Україні. Демократичне об'єднання «Українська Національна Рада» (ДО "УНР")  напередодні 20-річчя цієї епохальної події  звернулося до національно-демократичних сил України, до всього українського народу із закликом гідно її відзначити, закріпити історичну неперервність Українського державотворення.
"Новий парламент, вся нова патріотична українська влада відновить історичну справедливість щодо неперервності Українського державотворення. Це розвіє міф про Україну як «молоду» незалежну державу й відкриє шлях до реального об’єднання Української нації", - говориться у Зверненні УНР.
 

PostHeaderIcon Звірячий оскал шовініста

   Культура і духовність
Олег ЧОРНОГУЗ, для Волі народу

Сімферопольська газета «Кримський телеграфь» вирішила збагатити українську мову і навіть створила кілька неологізмів імені Марії Волконской - редактора цієї шовіністичної рептильки на Кримському півострові.  Звичайно, дуже не хочеться будь-кому в цьому насущному світі опускатися до такого примітивного рівня, як це опустилася еМ. Волконская у своїй рептильці. Слово „ газета” не пишу, бо воно також не московське, а італійське. По нашому - часопис. Те, що ця, з дозволу сказати, дама від примітивної філології розписалася в расовій ненависті - нам, українцям в Україні вже не звикати. Те, що вона підтвердила, що поводиться на нашій землі і в нашій державі, як окупант чи гість - і це не потребує доведення. 
 

PostHeaderIcon П'ята колона вже вийшла з "троянського коня" і діє у Верховній Раді, - УККА

   Українці за кордоном
Продовжуємо публікацію звернень Ради Оборони і Допомоги Українцям Українського Конґресового Комітету Америки (РОДУ УККА) до громадян України в Україні та за кордоном у рамках акції «Голоси патріотичних українців», яка проводиться з метою забезпечення чесних виборів в український парламент.
Публікуємо нижче черговий лист УККА до співвітчизників:

Лист 18
БРЕШИ, ВАНЬКА, ТА МІРУ МАЙ
Як ще хтось вірив, що злочинна партія влади має ще трохи  розуму, аби не зганьбити  себе та націю перед світом, то рішенням верховних брехунів  від 3-го липня, як не гірко, остаточно розвіяло всі надії. Зрадники і запроданці, яких у народі влучно називають «тушками», слухняно натискали кнопки з присудом зробити-таки сиротою у власному домі нашу мову. Злочин став реальністю.
 

PostHeaderIcon Сьогодні поховали Ступку, а завтра – 325-річчя обрання гетьманом України Івана Мазепи, якого зіграв великий актор

   Гаряча тема
24 липня Україна прощається з великим актором європейського рівня Богданом Ступкою. Його називають гетьманом українського кіно. Він зіграв таких видатних гетьманів України як Івана Мазепу, Богдана Хмельницького, Івана Брюховецького.
А завтра, 25 липня - 325-річчя важливої історичної події - отримання гетьманської булави Іваном Мазепою, якого зіграв Богдан Сильвестрович у фільмі Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу».

Обрання Генерального писаря Івана Мазепи Гетьманом України відбулося 25 липня 1687 року на скликанні Коломацької ради (неподалік від Полтави). Його гетьманство було найдовшим за всю історію – Мазепа протримав гетьманську булаву 22 роки.
 

PostHeaderIcon Знищення в Києві Замкової гори - апофеоз вандалізму бульдозерної влади

   Гаряча тема
 У Києві бульдозери руйнують історичну гору!
Як повідомили Контракти,   в  в Києві триває знищення Замкової гори: працює важка техніка, вантажівками вивозиться грунт, уже зрізані близько сотні дерев, значна частина яких вікові. Про це заявив голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець.
«Два дні тому я повідомив про початок руйнування Замкової гори з боку Фролівській вулиці і звернувся до голови КМДА Олександру Попову з проханням зупинити знищення легендарної гори. Представники КМДА повідомили мені, що будівельні роботи не ведуться, а тільки вивозиться сміття. Але насправді забудовники обдурили Головне управління містобудування та архітектури, оскільки вже існує загороджений будівельний майданчик, де ведуться роботи»,
 

PostHeaderIcon Стосунки України з РФ мають базуватися на принципах взаємоповаги, а не імперської зверхності Росії та самоприниження України

   Культура і духовність
Тетяна ВОРОПАЄВА, кадидат психологічних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка, для Волі народу   Тетяна 
(закінчення)
4. Державна мовна політика: чи можливі паритетні відносини між Україною та Російською Федерацією?
Відомо, що сьогодні і Російська Федерація, і Україна мають майже однаковий відсоток титульної нації (близько 80%). Проте мовна політика Російської Федерації базується на наступних положеннях: «нехай кожен має можливість користуватися своєю рідною мовою в деяких сферах, … але при спільній діяльності, особливо в суспільному житті давайте використовувати одну спільну мову»; російська мова – це «мова держави і загальнонаціональної культури»
 

PostHeaderIcon Головне - за будь-яких обставин залишатися людиною, - Богдан Ступка

   Культура і духовність
Похорон Богдана Ступки відбудеться 24 липня, а вже наступного дня, 25 липня, виповниться 325 років з того дня, коли Гетьманом України було обрано Івана Мазепу. Містика? Адже Богдан Сильвестрович зіграв Мазепу у фільмі Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу". Ступку навіть називають гетьманом українського кіно (він також зіграв у кіно гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Брюховецького)...
Кажуть, у неділю в інший світ відходять люди праведні, з високим рівнем духовності. Послухаймо ще раз проникливий голос актора, який закликає кожного з нас завжди залишатися Людиною: відео
 

PostHeaderIcon За Богданом Ступкою сумують мільйони шанувальників його таланту в усьому світі

   Культура і духовність
Помер великий актор, Герой України Богдан Ступка
22 липня на 71 році життя, після тривалої хвороби, помер Герой України, актор театру і кіно, директор Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Богдан Ступка.
Як повідомила радник президента України Ганна Герман, смерть актора настала близько шостої години ранку, повідомляє УНІАН. Життя актора обірвалося у столичній лікарні "Феофанія", де він провів останні чотири місяці. Півтора року тому у Німеччині йому було зроблено операцію на серці.

Похорон Богдана Ступки відбудеться 24 липня. Прощання з актором відбудеться у вівторок на сцені київського театру ім. Івана Франка.
 

PostHeaderIcon Кандидате, не думай про секунди звисока

   Вибори
За передвиборчу рекламу на ТБ доведеться платити 500 гривень за секунду
За секунду ефірного часу в кращий для реклами — вечірній час — планують брати 513 гривень, а найдешевшим буде денний час — по 110 гривень за секунду.
Передвиборна реклама на телебаченні на Першому національному телеканалі обійдеться від 110 гривень до 513 гривень за секунду залежно від часу ефіру.
Перший національний збирається брати за секунду ефірного часу в кращий для реклами час (з 21.00 до 23.00) 513 гривень, а найдешевшим буде денний час (з 11.00 до 17.00) - по 110 гривень за секунду, пише газета "Сегодня".

 

PostHeaderIcon Українці масово гинуть без війни

   Гаряча тема
Понад 2000 чоловік загинули в Україні в автокатастрофах  за перше півріччя 2012 року. Кількість аварій на дорогах України збільшилася на 7,8%% — до 12 тисяч 457, в яких результаті загинули 2006 чоловік і ще 15233 були поранені. Про це заявив начальник ДАІ Володимир Резников, передає "Ukranews". За його словами, головними причинами ДТП з потерпілими залишається перевищення безпечної швидкості руху — майже 24%% від усіх ДТП з потерпілими; 19,7%% — порушення правил маневрування; 7,3%% — порушення правил переїзду перехресть; 
 

PostHeaderIcon Як законопроект 9073 впливає на формування спільної ідентичності громадян України

   Культура і духовність
Тетяна ВОРОПАЄВА, кандидат психологічних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка, для Волі народу
(продовження)
3. В умовах активізації глобалізаційних процесів проблема збереження української мови стає невідкладною
Наша дослідницька група (в яку входять науковці трьох університетів Києва) вивчає трансформації колективної ідентичності громадян України в рамках кількох Міжнародних проектів, починаючи з 1991 р. (Див.: Theoretical and empirical aspects of the formation of national and European identity of citizen of Ukraine (1991 – 2011) // European Science and Technology. – Wiesbaden, Germany, 2012. – P. 715 – 720). Зокрема, ми вивчали вплив Помаранчевої революції на трансформацію колективної ідентичності громадян України (коли в процесі опитування, яке проводилось на початку грудня 2004 р. 27% респондентів написали в графі «Національність» слово «українець» («українка») з одним або з трьома знаками оклику або підкреслювали це слово, при цьому окремі етнічні росіяни писали про себе так: «этнический русский и политический украинец!»).
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1420
mod_vvisit_counterВчора6027
mod_vvisit_counterЦього тижня1420
mod_vvisit_counterМинулого тижня32736
mod_vvisit_counterЦього місяця71497
mod_vvisit_counterМинулого місяця120641
mod_vvisit_counterЗа весь час14052738