ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon Азаров вкотре продемонстрував свою національну незрілість

   Політика
Прем’єр-міністр Микола Азаров вже давно продемонстрував свою "любов" до України та української мови. Ось, і в черговий раз в інтерв’ю на російському телебаченні в програмі Володимира Познера пан Азаров, заявив, що в Україні проживає 20 млн. росіян. Наводимо пряму мову: «В Украине проживает более 20 млн. русских. Как они себя чувствуют? Наверно, так же, как и я. Я русский человек, 28 лет живу в Украине. Конечно, я уже себя чувствую украинцем, то есть, гражданином Украины», — сказал Азаров [Зеркало недели]. Інформаційно-аналітичний портал OSP-UA.INFO дізнався думку Голови Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» Юрія Пальчуковського щодо позиціонування Миколи Азарова.
 

PostHeaderIcon У списку опозиції потрібні нові патріотичні, чесні люди, - Гриценко

   Політика
Лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко хотів би побачити в парламенті нові обличчя з європейськими цінностями, незаплямованою репутацією, а під час виборів побачити виборця, який не продається за 100 грн.
До списку Об’єднаної опозиції буде включено багато нових людей, які ніколи раніше не обиралися до Верховної Ради. Про це Анатолій Гриценко  розповів у ефірі радіо «Ера».
«Я згоден, що історія української політики – це скоріше історія обманів, зрад і недотримання слова. Для мене ж політика – дещо інше. Це чітке визначення завдань, пріоритетів і докладання спільних зусиль задля їх реалізації. Однак чи є в Україні попит на чесного політика і чесну політику?», — запитав Гриценко. 
 

PostHeaderIcon Конституцію потрібно не змінювати, а забезпечити її безумовне виконання

   Політика
Такий висновок роблять Микола Мельник та Сергій Різник у статті «Конституція майбутнього чи констатація минулого» в газеті «Дзеркало тижня». Їхні переконання ґрунтуються на результатах соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова в червні 2012 р.
Автори публікації вважають, що змінити ситуацію в країні на краще можна й без зміни Конституції. Головне сьогодні — забезпечити дію Основного Закону. "Демократія помирає не через слабкість закону, а через слабкість демократів" (Франсуа де Ларошфуко).
 ))
Алгоритм забезпечення дії Конституції є універсальним і простим: неухильне дотримання її положень усіма; безумовне виконання її приписів тими, кому вони адресовані; невідворотність відповідальності за кожне її порушення.
 

PostHeaderIcon Гарантор як дзеркало партії влади, - УККА

   Українці за кордоном
Продовжуємо публікацію звернень Ради Оборони і Допомоги Українцям Українського Конґресового Комітету Америки (РОДУ УККА) до громадян України в Україні та за кордоном у рамках акції «Голоси патріотичних українців», яка проводиться з метою забезпечення чесних виборів в український парламент.
Публікуємо нижче черговий лист УККА до співвітчизників:

Лист 14.Б
  Брехня, брехня і ще раз брехня - стиль діяльності Януковича та ПР
Партія влади завжди мала символом своєї політичної  сили Віктора Януковича. А той відповідно використовував цю,  на загал дуже далеку від політики структуру,  як інструмент для своїх владних амбіцій.  І ось днями  цими чинниками не без помпезності  було згадано усій українській спільноті, що минуло два роки як «проффесор» посів найважніше крісло у  державі.
 

PostHeaderIcon Справжні наміри влади - негайно легітимізувати в Конституції дорозпродаж та монополізацію державного майна

   Політика
Для створення нової Конституції України є об'єктивна підстава. А саме – завершення так званого перехідного періоду від соціалізму до капіталізму з феодальним обличчям.

Про це не сказано у виступі Януковича на першому засіданні його дорадчої Конституційної асамблеї, як і в попередніх указах про створення цього органу.

Але процеси дорозпродажу, дороздачі та одночасної монополізації колись державного майна, включно зі стратегічним, останні штрихи перед продажем землі, а також стрімке "реформування" соціально-трудової сфери країни не залишають сумнівів у невідворотному наближенні фіналу – апофеозу більш як 20-річної епопеї.
 

PostHeaderIcon Засідання у справі Тимошенко в харківському суді перетворили на шоу за склом

   Політика
У залі Апеляційного суду Харківської області, де в понеділок, 25 червня, Київський райсуд Харкова розпочинає розгляд кримінальної справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації ЄЕСУ, на місці для підсудної встановлено скляне огородження.
Зокрема, всередині огорожі встановлена підставка для мікрофону і плазмовий екран. Крім того, 4 плазмових екрани встановлені в самому залі і ще один - біля місця судді.
Нагадаємо: Державна пенітенціарна служба України не буде доставляти екс-прем'єра на засідання суду в понеділок, 25 червня. Прес-служба відомства повідомила, що Тимошенко написала заяву про відмову від участі в судовому процесі на підставі висновку німецького професора Карла Макса Айнхойпля.
Тимошенко звинувачують в організації заволодіння чужим майном (державними коштами) шляхом зловживання службовим становищем, ухилення від сплати податків корпорацією ЄЕСУ.    Детальніше
 

Нагадаємо, Державна пенітенціарна служба України не буде доставляти екс-прем'єра на засідання суду в понеділок, 25 червня. Прес-служба відомства повідомила, що Тимошенко написала заяву про відмову від участі в судовому процесі на підставі висновку німецького професора Карла Макса Айнхойпля.

Тимошенко звинувачують в організації заволодіння чужим майном (державними коштами) шляхом зловживання службовим становищем, ухилення від сплати податків корпорацією ЄЕСУ. 

 
 

PostHeaderIcon «Кінцевою метою освіти всіх інородців незаперечно повинно бути обрусіння»

   Культура і духовність
У 1864 р. царський уряд знову прийняв Статут про початкову школу, за яким навчання мало проводитись лише російською мовою. Щоб усі розуміли кінцеву мету цього проекту, міністр “народного просвещения” Дміт­рій Толстой ще й озвучив відповідне роз’яснення: «Кінцевою метою освіти всіх інородців незаперечно повинно бути обрусіння». 
Що спільного у Колесніченка та Ківалова з Петром I та Катериною II? Українська мова, а точніше, нелюбов до неї. Що пов’язує 1748, 1864, 1959 та 2012 роки? Намагання витіснити українську мову з українських шкіл.
 

PostHeaderIcon За останній рік з України в офшори було вивезено 53 мільярди доларів

   Економіка і бізнес
З України в минулі роки вивозилося в офшори близько 15 мільярдів доларів щорічно. Частина з цих грошей,  помилково обрахованих як «іноземні інвестиції», потім ввозилася назад у країну,    але завжди менше, ніж вивозилося. За оцінками ряду експертів, які провели свої розрахунки взаємно незалежно, за останній рік з України в офшори було вивезено 53 мільярди доларів (що більше, ніж державний бюджет України, який менше 45 мільярдів)! П'ЯТДЕСЯТ ТРИ МІЛЬЯРДИ!
 

PostHeaderIcon У Дніпропетровському музеї зберігається унікальна стародавня козацька ікона з жовто-блакитним прапором

   Культура і духовність
Ця стародавня козацька ікона святої Покрови Пресвятої Богородиці зберігається у Дніпропетровському історичному музеї імені Дмитра Яворницького. Богородиця тримає в руках рушник, прикрашений хрестами й жовто-блакитними барвами.

Сонячно-жовтий колір символізує божественне начало, а блакитний - матеріальний світ. Сонячний колір нагорі, бо дух має панувати над матерією. Ця ікона збереглася завдяки подвижницьким зусиллям українського історика й етнографа Дмитра Яворницького.
Ця унікальна двоярусна ікона
представляє східний стиль іконопису. На іконі зображені козаки та Пресвята Богородиця, яка дивиться на них з небес. Вона символізує Батьківщину - Неньку Україну, яка захищає своїх вірних дітей.
 

PostHeaderIcon 95 років тому Українська Центральна Рада прийняла І-й Універсал, який шокував шовіністичні кола Росії

   Історія
Пе́рший Універса́л Украї́нської Центра́льної Ра́ди — перший державно-політичний акт, (універсал) Центральної Ради, що проголосив автономію України. Прийнятий 23 червня (за новим стилем, за старим стилем – 10-го червня) 1917 року в Києві. Повна його назва — Універсал Української Центральної Ради до українського народу, на Україні й по-за Україною сущого.
В Універсалі наголошувалось: "Ми, Українська Центральна Рада, вволили волю свого народу, взяли на себе великий тягар будови нового життя.
Ми, Українська Центральна Рада, видаємо сей Універсал до всього нашого народу і оповіщаємо: однині самі будемо творити наше життя, творити новий лад вільної автономної України".
 

PostHeaderIcon Якщо Блохін не співає Гімн України, то годі говорити про патріотичну установку збірної на перемогу

   Імідж України
Павло СІЧКАР, для Волі народу
Хто дивився вчорашній футбольний поєдинок між командами Португалії та Чехії, напевно, звернув увагу на те, з яким глибоким патріотичним почуттям і піднесенням виконують державні гімни не лише футболісти, а й тренери цих команд. У результаті й рівень гри команд відповідний.
Це ж стосується й інших футбольних збірних – учасниць ЄВРО. На жаль, серед них прикрим винятком є Україна. Хоча вона як одна з господарок чемпіонату мала б у всьому демонструвати світові національну гідність, не всі футболісти нашої збірної виконують державний Гімн України. А ті, хто його співає, не показують, що роблять це щиро. Мимоволі в думці спливає: «Не вірю!» (за Станіславським).
 

PostHeaderIcon Міф про "віроломний напад" фашистської Німеччини на СРСР уже розвінчаний

   Історія
Дмитро КАЛИНЧУК, для "Тижня"
Агресія на випередження: як розпочалася війна між гітлерівською Німеччиною і сталінським СРСР        (фото: runivers.ru) ))
Процес формування нових армій у «миролюбному» Радянському Союзі тривав весь 1940-й та першу половину 1941-го, і на травень 1941 р. у складі Київського особливого округу вже були чотири армії. Ще одна була у складі Одеського військового округу.

Досвідчений радянський диверсант-підривник, полковник Ілля Старінов 22 червня 1941 року описав так: «Кобрин(місто у Західній Білорусі – Ред.) палав. На площі біля телеграфного стовпа з репродуктором юрмилися люди… Випуск останніх новин закінчився звичним повідомленням про погоду... Що саме сталося того ранку, людям розтлумачили дещо пізніше. Та офіційними поясненнями від радянського агітпропу вдовольнилися не всі. Очевидці мали аж надто вагомі підстави для сумнівів у версії щодо «віроломного нападу фашистської Німеччини».   Детальніше   
 
 

PostHeaderIcon Гриценко підсилить, а Катеринчук послабить об’єднану опозицію

   Політика
Павло СІЧКАР, для Волі народу
Події, які розгортаються в об’єднаній опозиції (ОО) насторожують виборців. Провал у кадровій політиці «помаранчевих» опозицію так нічому й не навчив. Здавалося, попередні уроки мали б бути засвоєні раз і назавжди: необхідно відмежуватися від деяких лідерів і представників політичних партій, які є уособленням «хамелеонства» й пристосуванства.
На сьогодні в лавах ОО вже достатньо «любих друзів», для яких потрібно встановити якусь критичну межу.
Так, якщо входження в ОО лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка її
підсилює , то входження Миколи Катеринчука (Голови «Європеської партії України») її послаблює.
 

PostHeaderIcon Не політики, а суспільство визначатиме поступ України до успіху

   Громадянське суспільство
Олег РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум"

"Стан українського суспільства можна визначити як ірраціональний. Тобто, використання чинників, які унеможливлюють досягнення бажаного результату.
Наприклад, хочеться добробуту, але не хочеться працювати. Хочеться прав і свобод, але терпимо тирана при владі. Хочеться європейських стандартів життя, але визнаємо російські моральні цінності.
Те ж саме стосується і керівників держави. Їхня поведінка настільки ірраціональна, що результат може набути будь-якого значення. Незаперечним фактом є те, що стабільність в ірраціональному суспільстві при ірраціональних лідерах неможлива", – прочитав я коментар до однієї із моїх статей.
 

PostHeaderIcon Змінити систему можна тільки шляхом реалізації 5-ї статті Конституції України, - Михайло Роль

   Стратегія для України
Політичний експерт Михайло РОЛЬ вважає, що ключ до зміни системи влади – у виконанні фундаментальних положень чинної Конституції України:
З наближенням виборчої кампанії активізуються дії політикуму зі спробами вказати стратегію демократизації України. Партія влади вважає, що для цього необхідно внести зміни до Конституції України і послідовно діє в цьому напрямі. Опозиційні сили не бажають брати участь в імітації владою системних змін у державній машині, але й не пропонують власної альтернативи. Принаймні, опозиція чітко не заявила, варто чи ні вносити зміни в чинну Конституцію, а якщо варто, то які саме.
Іншими словами, ні влада, ні опозиція не запропонували чіткої стратегії системних змін, які нарешті виведуть Україну з глухого кута.
 

PostHeaderIcon Подолати «національну імпотенцію», лінь та егоїзм – завдання №1 для українців

   Культура і духовність
Іван ЛЕНДЄЛ
На русифікацію згори треба відповісти потужною українізацією знизу
Мінімум, який повинен виконати кожен патріот – перетворити своє оточення з безхребетної денаціоналізованої маси у свідомих українців.
Не прихильників конкретних ідей, не членів певних партій, а просто свідомих осіб як у національному, так і культурному сенсі.
Це все ж, у певній мірі, війна, і нам потрібно залучити на проукраїнський бік якомога більше людей. На русифікацію згори треба відповісти потужною українізацією знизу.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2220
mod_vvisit_counterВчора3495
mod_vvisit_counterЦього тижня29414
mod_vvisit_counterМинулого тижня27475
mod_vvisit_counterЦього місяця77606
mod_vvisit_counterМинулого місяця100688
mod_vvisit_counterЗа весь час13938101