ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon Ющенко втілив усю непослідовність нашої націонал-демократії

   Політика
Наприкінці правління Леоніда Кучми нацдеми стали політичними статистами, що були змушені рятувати себе від суспільного небуття різноманітними альянсами із впливовішими силами. Помаранчева революція 2004-го дала їм останній (унікальний – улюблене слівце Ющенка) шанс здобути друге політичне дихання. Новообраний президент символізував саме цю частину політичного спектру. Результат 2005–2009 років – тріумфальне повернення Януковича до влади. Ющенко втілив усю непослідовність нашої націонал-демократії, її схильність до дрібного інтриганства, яке її представники вважають високою політикою. Нині ці люди знову намагаються оживити політичний труп екс-президента, воліють не згадувати, як Ющенко за допомогою «універсалів» та «меморандумів» повертав в українську політику Януковича і Партію регіонів, геть деморалізованих після Майдану.
 

PostHeaderIcon Шляхетна, на перший погляд, мета, яку декларує «Украинский выбор» Медведчука, насправді витончено підступна

   Політика
Олег К. РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум", для Радіо Свобода
«Украинский выбор»: для кого чи для чого?  
«Борьба за Украину продолжается и будет все больше и больше рызыгрываться… Выход для Украины – это федерализация. Это русский язык – второй государственный, и это компромис», – саме так спрогнозував майбутні стосунки між Києвом і Москвою скандально відомий Костянтин Затулін у березні 2007 року.
Відтоді до основних складових проекту поглинання України, розробленого на Луб’янці і в Кремлі додалися наміри такого собі громадського руху (так званого «Украинского выбора») федералізувати Україну. І не тільки. Йдеться про нагально ініційований (Владіміром Путіним?) політичний проект
 

PostHeaderIcon 28 липня - День святого князя Володимира - творця великої Руської держави зі столицею в Києві

   Гаряча тема
28 липня - день пам'яті святого князя Володимира Великого - свято, яке люблять усі кияни. І не тільки тому, що він сприяв утвердженню християнства на наших землях. Пам'ять рівноапостольного князя пов'язує кожного з часами Київської Русі, розквіту її державності й культури. Багато чого і в топонімії Києва пов'язано з його пам'яттю. "Візитні картки" столиці - Володимирська гірка з пам'ятником князю, однойменна вулиця, руїни княжої Десятинної церкви і, нарешті, Володимирський собор - все це місця, де полюбляють бувати у вільний час кияни і прагнуть відвідати насамперед гості міста.
 

PostHeaderIcon Реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на відкрите й цинічне спотворення волевиявлення виборців

   Вибори
Федір ВЕНИСЛАВСЬКИЙ, Сергій ГІЗІМЧУК
Прелюдія до виборів: щира благодійність чи відвертий кримінал?
 Згідно з Конституцією України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в державі визнається народ, який через періодичні та вільні вибори наділяє частиною своєї влади державні органи і органи місцевого самоврядування, котрі, відповідно, зобов’язані діяти від імені, а найголовніше — в інтересах народу. Це теоретично. Однак саме рівень збігу конституційної теорії з реальною практикою є основним критерієм визначення рівня демократичності та правового характеру держави.
Проте на практиці реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на істотні проблеми, оскільки влада дедалі частіше сприймає народ не як джерело своєї легітимації, а як об’єкт, волею якого можна успішно маніпулювати задля свого самозбереження та самовідтворення під час різноманітних виборів.
 

PostHeaderIcon Арештована квартира-музей легендарного українського співака Бориса Гмирі

   Культура і духовність
Врятуймо національну спадщину Великого Бориса Гмирі!
Арештована квартира-музей легендарного українського митця Бориса Гмирі (м. Київ, вул. Хрещатик, 15, кв. 33). Сталося це через не сплачений кредит, що спадкоємиця Гмирі Ганна Принц витратила на видання унікальної праці: «Борис Гмиря. Дневники*Щоденники. 1936-1969» обсягом 890 стор. Наклад книги обіцяло викупити Міністерство культури, та цього не зробило...
На фото: Обкладинка цієї унікальної праці.
Відомо багато випадків ведення щоденників письменниками, поетами, політичними діячами, але зовсім мало – співаками, особливо такого вселенського масштабу, як Б.Гмиря.
 

PostHeaderIcon Україну піднімуть не лідери, а організовані активні громадяни

   Громадянське суспільство
Святослав СТЕЦЕНКО, полковник запасу
Мало літер про головне
1. Про проект "Україна"
Або ж український цивілізаційний проект, візія, український стрибок – не має значення. Шукати цей проект не потрібно. Він є. Він є об'єктивно, як єдиний можливий. Його сутність неодноразово сформульована багатьма мудрими.
Ми не маємо умов для революційних технологічних проривів – тож не слід ними зараз перейматися. Ми не зможемо захопити будь-який стратегічний зовнішній ринок, оскільки нас на нього просто не пустять - тож не слід цим зараз перейматися.
 

PostHeaderIcon Влада здійснює «зачистку» незалежних ЗМІ перед виборами

   Політика
Кримінальні справи проти телеканалу «ТВі» та інтернет-видання «Лівий берег» викликають занепокоєння журналістів напередодні парламентських виборів. Сьогодні представники ЗМІ пікетували Генеральну прокуратуру з вимогою перевірити законність обох кримінальних справ та припинити тиск на ЗМІ.
Мустафа Найєм, журналіст: «У нас є дві конкретні вимоги: припинити будь-які перевірки ЗМІ під час парламентських виборів, як цього вимагає рішення Верховної Ради і постанова Податкової. І друге: припинити будь-які переслідування журналістів за фактами, які були порушені у кримінальній справі відносно «Лівого берега».
 

PostHeaderIcon Українська Національна Рада закликає українців гідно відзначити 20-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

   Звернення
alt22 серпня 1992 року відбулася знаменна подія – історична передача повноважень від Української Народної Республіки сучасній Україні. Демократичне об'єднання «Українська Національна Рада» (ДО "УНР")  напередодні 20-річчя цієї епохальної події  звернулося до національно-демократичних сил України, до всього українського народу із закликом гідно її відзначити, закріпити історичну неперервність Українського державотворення.
"Новий парламент, вся нова патріотична українська влада відновить історичну справедливість щодо неперервності Українського державотворення. Це розвіє міф про Україну як «молоду» незалежну державу й відкриє шлях до реального об’єднання Української нації", - говориться у Зверненні УНР.
 

PostHeaderIcon Звірячий оскал шовініста

   Культура і духовність
Олег ЧОРНОГУЗ, для Волі народу

Сімферопольська газета «Кримський телеграфь» вирішила збагатити українську мову і навіть створила кілька неологізмів імені Марії Волконской - редактора цієї шовіністичної рептильки на Кримському півострові.  Звичайно, дуже не хочеться будь-кому в цьому насущному світі опускатися до такого примітивного рівня, як це опустилася еМ. Волконская у своїй рептильці. Слово „ газета” не пишу, бо воно також не московське, а італійське. По нашому - часопис. Те, що ця, з дозволу сказати, дама від примітивної філології розписалася в расовій ненависті - нам, українцям в Україні вже не звикати. Те, що вона підтвердила, що поводиться на нашій землі і в нашій державі, як окупант чи гість - і це не потребує доведення. 
 

PostHeaderIcon П'ята колона вже вийшла з "троянського коня" і діє у Верховній Раді, - УККА

   Українці за кордоном
Продовжуємо публікацію звернень Ради Оборони і Допомоги Українцям Українського Конґресового Комітету Америки (РОДУ УККА) до громадян України в Україні та за кордоном у рамках акції «Голоси патріотичних українців», яка проводиться з метою забезпечення чесних виборів в український парламент.
Публікуємо нижче черговий лист УККА до співвітчизників:

Лист 18
БРЕШИ, ВАНЬКА, ТА МІРУ МАЙ
Як ще хтось вірив, що злочинна партія влади має ще трохи  розуму, аби не зганьбити  себе та націю перед світом, то рішенням верховних брехунів  від 3-го липня, як не гірко, остаточно розвіяло всі надії. Зрадники і запроданці, яких у народі влучно називають «тушками», слухняно натискали кнопки з присудом зробити-таки сиротою у власному домі нашу мову. Злочин став реальністю.
 

PostHeaderIcon Сьогодні поховали Ступку, а завтра – 325-річчя обрання гетьманом України Івана Мазепи, якого зіграв великий актор

   Гаряча тема
24 липня Україна прощається з великим актором європейського рівня Богданом Ступкою. Його називають гетьманом українського кіно. Він зіграв таких видатних гетьманів України як Івана Мазепу, Богдана Хмельницького, Івана Брюховецького.
А завтра, 25 липня - 325-річчя важливої історичної події - отримання гетьманської булави Іваном Мазепою, якого зіграв Богдан Сильвестрович у фільмі Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу».

Обрання Генерального писаря Івана Мазепи Гетьманом України відбулося 25 липня 1687 року на скликанні Коломацької ради (неподалік від Полтави). Його гетьманство було найдовшим за всю історію – Мазепа протримав гетьманську булаву 22 роки.
 

PostHeaderIcon Знищення в Києві Замкової гори - апофеоз вандалізму бульдозерної влади

   Гаряча тема
 У Києві бульдозери руйнують історичну гору!
Як повідомили Контракти,   в  в Києві триває знищення Замкової гори: працює важка техніка, вантажівками вивозиться грунт, уже зрізані близько сотні дерев, значна частина яких вікові. Про це заявив голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець.
«Два дні тому я повідомив про початок руйнування Замкової гори з боку Фролівській вулиці і звернувся до голови КМДА Олександру Попову з проханням зупинити знищення легендарної гори. Представники КМДА повідомили мені, що будівельні роботи не ведуться, а тільки вивозиться сміття. Але насправді забудовники обдурили Головне управління містобудування та архітектури, оскільки вже існує загороджений будівельний майданчик, де ведуться роботи»,
 

PostHeaderIcon Стосунки України з РФ мають базуватися на принципах взаємоповаги, а не імперської зверхності Росії та самоприниження України

   Культура і духовність
Тетяна ВОРОПАЄВА, кадидат психологічних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка, для Волі народу   Тетяна 
(закінчення)
4. Державна мовна політика: чи можливі паритетні відносини між Україною та Російською Федерацією?
Відомо, що сьогодні і Російська Федерація, і Україна мають майже однаковий відсоток титульної нації (близько 80%). Проте мовна політика Російської Федерації базується на наступних положеннях: «нехай кожен має можливість користуватися своєю рідною мовою в деяких сферах, … але при спільній діяльності, особливо в суспільному житті давайте використовувати одну спільну мову»; російська мова – це «мова держави і загальнонаціональної культури»
 

PostHeaderIcon Головне - за будь-яких обставин залишатися людиною, - Богдан Ступка

   Культура і духовність
Похорон Богдана Ступки відбудеться 24 липня, а вже наступного дня, 25 липня, виповниться 325 років з того дня, коли Гетьманом України було обрано Івана Мазепу. Містика? Адже Богдан Сильвестрович зіграв Мазепу у фільмі Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу". Ступку навіть називають гетьманом українського кіно (він також зіграв у кіно гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Брюховецького)...
Кажуть, у неділю в інший світ відходять люди праведні, з високим рівнем духовності. Послухаймо ще раз проникливий голос актора, який закликає кожного з нас завжди залишатися Людиною: відео
 

PostHeaderIcon За Богданом Ступкою сумують мільйони шанувальників його таланту в усьому світі

   Культура і духовність
Помер великий актор, Герой України Богдан Ступка
22 липня на 71 році життя, після тривалої хвороби, помер Герой України, актор театру і кіно, директор Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Богдан Ступка.
Як повідомила радник президента України Ганна Герман, смерть актора настала близько шостої години ранку, повідомляє УНІАН. Життя актора обірвалося у столичній лікарні "Феофанія", де він провів останні чотири місяці. Півтора року тому у Німеччині йому було зроблено операцію на серці.

Похорон Богдана Ступки відбудеться 24 липня. Прощання з актором відбудеться у вівторок на сцені київського театру ім. Івана Франка.
 

PostHeaderIcon Кандидате, не думай про секунди звисока

   Вибори
За передвиборчу рекламу на ТБ доведеться платити 500 гривень за секунду
За секунду ефірного часу в кращий для реклами — вечірній час — планують брати 513 гривень, а найдешевшим буде денний час — по 110 гривень за секунду.
Передвиборна реклама на телебаченні на Першому національному телеканалі обійдеться від 110 гривень до 513 гривень за секунду залежно від часу ефіру.
Перший національний збирається брати за секунду ефірного часу в кращий для реклами час (з 21.00 до 23.00) 513 гривень, а найдешевшим буде денний час (з 11.00 до 17.00) - по 110 гривень за секунду, пише газета "Сегодня".

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2984
mod_vvisit_counterВчора3495
mod_vvisit_counterЦього тижня30178
mod_vvisit_counterМинулого тижня27475
mod_vvisit_counterЦього місяця78370
mod_vvisit_counterМинулого місяця100688
mod_vvisit_counterЗа весь час13938865