ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Боротьба за фактичну, а не формальну незалежність України ще попереду

   Політика
Україна залежна
У ці дні, коли ми відзначаємо 21-шу річницю Незалежності нашої держави, чи не кожен свідомий громадянин ставить перед собою низку непростих питань. Зокрема, чи маємо ми саме таку Україну, за яку боролися наші діди і прадіди? Чому, маючи власну державу, українці бідують на рідній землі? У чому, нарешті, головна проблема сучасної України?
З цими запитаннями кореспондент сайту "Дух волі" звернувся до кандидата в народні депутати, заступника голови Української республіканської партії Ростислава Новоженця (на фото).
- Колись Юліан Бачинський, один з ідеологів націонал-демократії, створюючи у 1895-му році разом з Іваном Франком першу на теренах сучасної України політичну партію, написав програмний документ "Україна невільна". Як не прикро, багато тез, виголошених понад століття тому, залишаються для нас актуальними і тепер, - відповідає Ростислав Новоженець.
 

PostHeaderIcon В Україні - колоніальний режим, - Олег Чорногуз

   Політика
Ми маємо сьогодні сумно усвідомити: у нас вибір один: або ми знову раби, або ми знову вільні люди. За 21 один рік такого морального падіння, до якого нас довели табачники, колісніченки, ківалови, єфремови, азарови під патронатом гаранта, Україна ще не зазнавала. Безсоромні, наглі азарови, чечетови, корнілови і їхні доморощені холуї – типу Литвина і Колісниченка – гірше окупантів. Бо підступніші, бо брехливіші.
У нас навіть у 1989 році, за тоталітарного режиму, українська мова була державною!
То  в  якому ж режимі ми тепер живемо? Відповідь однозначна - колоніальному.
 

PostHeaderIcon Донбас лідирує за рівнем зростання патріотизму українців

   Рейтинги
У серпні 2012 року в Україні зафіксовано рекордне зростання рівня патріотизму. 82% українців вважають себе патріотами України.
За останніх півроку кількість українців, які вважають себе патріотами своєї країни, зросла з 73 до 82%. Про це свідчать результати останнього дослідження Соціологічної групи «Рейтинг». Слід зазначити, що найбільш відчутне зростання почуття патріотизму фіксується на сході країни, Донбасі, а також на Заході і Півночі. На Півдні - навпаки фіксуються зворотні тенденції.
 

PostHeaderIcon 63% українців вважають, що Україна йде не туди

   Соціологія
Підтримка партій і курсу країни: спільне опитування чотирьох соціологічних служб
На офіційному сайті Центру Разумкова розміщені результати соціологічного опитування, проведеного з 29 липня по 9 серпня чотирма соціологічними службами.
Загалом ситуація напередодні виборів характеризується низьким рівнем оптимізму населення. Майже дві третини (63%) респондентів дотримуються думки, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі. Так вважають більшість жителів усіх регіонів — від 54% жителів Півдня до 74% жителів Заходу країни.
Якби вибори відбулися найближчим часом, найбільше голосів виборців отримали би Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", за яке готові проголосувати 26,2% тих, хто має намір взяти участь у виборах, і Партія регіонів (24,6%). За Політичну партію "УДАР” Віталія Кличка» готові проголосувати 11,8% учасників виборів, за Комуністичну партію України — 9,4%. Близькими до подолання 5%-го виборчого бар’єру є також Партія Наталії Королевської "Україна — Вперед" (4,3%) та Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (4,2%). 15,4% тих, хто має намір взяти участь у виборах, ще не визначилися, за кого голосуватимуть.

 

PostHeaderIcon "Вернём страну народу", – переконують комуністи, які спільно з олігархами-регіоналами керують державою

   Політика
"Служу совєтскому народу". Хто фінансує Симоненка і Ко
Розмах виборчої кампанії комуністів може свідчити, що її фінансують не з членських внесків пенсіонерів-партійців, а коштом великого бізнесу і, ймовірно, Кремля
Нинішні комуністи – відверті циніки. Для вирішення соціальних проблем перші особи КПУ фактично пропонують повернутися до СРСР, тоді як самі розкошують за рахунок "загниваючого капіталізму". Перед податківцями головний партієць Петро Симоненко задекларував, що йому та його дружині належить п’ять київських квартир, але забув згадати про розкішний будинок із ділянкою 1,37 га під Києвом, де віднедавна мешкає. Не бідує й інше впізнаване обличчя тієї політсили – Спірідон Кілінкаров. За інформацією джерел
Тижня, його маєток у Стукаловій Балці під Луганськом (його оселя) коштує стільки, скільки він не отримав би в якості навіть чималої депутатської зарплати за всі роки незалежності України.   Детальніше  
 

PostHeaderIcon Віктор Пилипишин на Спаса роздавав виборцям яблука, мед та...

   Вибори
Підкуп виборців відбувався в Києві на перетині вулиць Піка і Ташабаєва (район Нивки).
На акції були присутні близько 400 бабусь, яким від імені Вітора Пилипишина його зять Костянтин Яловий роздавав пайки: по кілограму яблук, 20 грамів меду, іменну чашку та по агітці за Пилипишина.
Нагадаємо, ще недавно Пилипишин зліг у реанімацію після того, як по його грішну душеньку приїхали донецькі прокурори, але Пилипишин після того, як ліг під регіони і погодився "виїхати" за рахунок своєї популярності по мажоритарці, а потім піти тушкою в ПР - відчуває себе, як бачимо чудово! І пайки з держрезерву видає за наші гроші! Як же набридло дивитися на це совкове сумовите видовище, прямо як у Киргизії, коли під вибори приїжджає арабський шейх, роздає всім хліб з гречкою під музику з циркового дійства з криками "За Пилипишина!" І народ на це ведеться, а Партія Регіонів може залишиться при владі ще надовго!
Раніше проти Віктора Пилипишина було порушено кримінальну справу. Йому інкримінується перевищення службових повноважень при передачі приватному товариству в приватну власність будинків на проспекті Перемоги в столиці загальною площею понад 3220 кв. м, чим завдано збитків міській громаді на суму понад 15 млн грн.
     
За інф. громадського активу Нивок
 

PostHeaderIcon Окупанти-регіонали задали такі темпи нищення України, що гітлерівці перед ними бліднуть

   Політика
Олег ЧОРНОГУЗ: "Те, що твориться в Україні на 21 році нашої нібито незалежності, дуже скидається на моє раннє дитинство: в такому темпі, як сьогодні, у 1941 році почалася окупація нашої, на той час, республіки. Сьогодні зовсім інша ситуація: шовіністи рядяться у моральний статус братів по релігії, освідчуються в любові до ближнього народу, запевняють, що ми ледь не єдиний народ, от тільки давайте ходити в московську церкву й говорити одразу на двох мовах, маючи на увазі один у роті язик. Русскій, як "русскій мір". І в такому темпі той "рускій мір" в Україні будують, що українець не встигає почухати навіть потилицю. Такого темпу сьогодні задали регіони, впроваджуючи русифікацію країни плюс резервацію для всього українського народу, що гітлерівці перших років окупації перед ними бліднуть".
 

PostHeaderIcon Секретаріат ОУН звернувся до МВС із заявою-ультиматумом з приводу акту вандалізму FEMEN

   Заяви
17 серпня Секретаріат ОУН звернувся до Міністра внутрішніх справ України Ю. В. Захарченка із Заявою з приводу наруги представниць руху FEMEN над Поклонним хрестом, який було встановлено в Києві у 1994 році на знак вшанування жертв комуністичних репресій.
"Це було зроблено публічно, серед білого дня, у центрі міста, де як, правило, завжди присутні представники правоохоронних органів. Однак цього разу ніхто не завадив новітнім вандалам поглумитися на святинею християн, українців, місцем пам’яті за невинно убієнних сталінсько-радянським режимом людей", - говориться в Заяві.
"У разі зволікання чи ігнорування справедливих вимог щодо даного злочину, українські націоналісти будуть змушені самотужки захищати честь і гідність свого народу."
 

PostHeaderIcon Під вигуки "Ганьба!" суд позбавив Луценка волі на 2 роки

   Гаряча тема
Суд приговорив екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка до 2 років обмеження волі, - повідомляє Українська правда.
Таке рішення виголосила суддя Ганна Медушевська. При цьому суд застосував норму законодавства про поглинання менш суворого покарання більшим, таким чином, оскільки Луценко вже засуджений до 4 років ув'язнення, то цей термін не змінюється.
Двом іншим підсудним Олегу Павленову та Володимиру Тарасенку присудили виплату штрафу  у 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 8,5 тисяч гривень з забороною обіймати організаційно-розпорядчі посади протягом 3 років.
Під судом це рішення сприйняли вигуками "ганьба".    Детальніше
Детальніше 
 

PostHeaderIcon Незабаром День Незалежності, а радості немає

   Публікації
Анатолій ВИХРУЩ, м. Тернопіль, для Волі народу
НЕСВЯТКОВІ  РОЗДУМИ
Не вітаю вас із 21–ми роковинами. Парадокс серпня 2012 року в тому, що відсутня атмосфера свята. Виникає думка, начебто нація втомилася від брехні, від влади, від безнадії, врешті, просто втомилася.
У черговий раз вийдуть представники влади і приречено зачитають з папірців чужий текст про неіснуючі успіхи, які чомусь ніхто не бачить. Опозиція знайде різкі слова  й розкаже, як буде добре після перемоги. Традиційний концерт – звіт району, ярмарки напередодні і все. Знову сірі будні та проблеми: як нагодувати дітей, як їх пристойно зібрати до школи, де взяти гроші на комунальні послуги, і врешті–решт, як жити?
Навіть успішний чемпіонат з футболу, олімпійські ігри не змогли змінити існуючого настрою. У цьому зв’язку декілька несвяткових роздумів.
 

PostHeaderIcon "Противсіхи" відходять у минуле

   Соціологія
71% опитаних мають намір голосувати на виборах Ради
71% опитаних компанією Research & Branding Group мають намір взяти участь у голосуванні на виборах Верховної Ради. Про це свідчать результати опитування.
При цьому 43% респондентів відповіли, що впевнені у своїй участі у виборах, 28% - швидше за все будуть голосувати, 13% - ще не вирішили чи не змогли відповісти.
Також 11% - упевнені, що не будуть брати участь, 5% - швидше за все не будуть брати участь у виборах.
 

PostHeaderIcon Чи зможуть сучасні митці дорівнятися до величі духу Лесі Українки?

   Вибори
16 серпня, об 11:00 біля пам’ятника Лесі Українці (неподалік від будинку Центральної виборчої комісії) зібралися мистецькі та громадські діячі, які вирішили піти на вибори. Ініціатор ації – Українська платформа «Собор», список якої складають культурні та громадські діячі БЕЗ ПОЛІТИКІВ. Як наголошує Голова УП "Собор" Павло Жебрівський – це явище унікальне для новітньої історії України. Сам очільник «Собору» йде на вибори не за партійним списком, а як кандидат-мажоритарник.
Місце біля пам’ятника Лесі Українці обрано через те, що вона, крім мистецької діяльності, вела величезну громадську роботу.
 

PostHeaderIcon Необхідно негайно створити штаб підготовки до нового Майдану, - заява НКЗУ

   Заяви
Народний комітет захисту України (НКЗУ) 9 серпня виступив із заявою у зв'язку з підписанням президентом "мовного закону" Ківалова-Колесніченка. У ній, зокрема, говориться:
"Януковичу і його московським покровителям чужа Шевченкова думка про те, що «В своїй хаті – своя правда і сила, і воля». На руїнах України він готовий будувати ще одну московську державу, як це робить у Білорусі диктатор Лукашенко.
Ідеологія режиму Януковича – це потворний гібрид московського шовінізму, олігархічного капіталізму й тюремного совєтського комунізму.
Комітет народного захисту України закликає всіх мислячих українців, студентську молодь, усі опозиційні сили до об’єднання. Ми вважаємо за необхідне негайно створити штаб підготовки до Майдану. Сьогорічне святкування нашої Незалежності ми повинні провести як систему мітингів проти влади Віктора Януковича.
Україну ніхто, крім самого українського народу, не врятує від політичної загибелі, спланованої промосковською клікою".
 

PostHeaderIcon Похід провідних журналістів у депутати прискорює деградацію їх та всієї журналістики

   Вибори
Ми отримуємо непотрібного політика і втрачаємо хорошого журналіста - Юрій Луканов
«Новими особами» в нинішній передвиборній гонці стали журналісти та письменники, які зайняли місця в перших десятках прохідних місць у списках опозиції і правлячої партії. Навіщо акули пера йдуть у політику?
Своїми роздумами про це з News24UA поділився голова Комітету Київської незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов.

- Сьогодні наші акули пера пішли в політику просто таки строєм. У депутати балотуються генеральний директор ТВі Микола Княжицький, журналісти Костянтин Усов, Тетяна Чорновіл, Ігор Мірошниченко, Валентин Щербачов, телеведучі Рена Назарова та Наталія Розинська, колишній керівник телекомпанії «РІАК» одеситка Світлана Фабрикант, генеральний продюсер телеканалу ZIK Дмитро Добродомов
 

PostHeaderIcon Український націоналізм як державна ідеологія - безальтернативний

   Політика
Український націоналізм народився в XIX столітті, однак це не привело до створення незалежної національної держави. Отже, Україна більш ніж на сто років спізнилася на поїзд національно-державного будівництва.
При цьому український націоналізм, безперечно, відіграв свою роль, забезпечивши Україну на ранньому етапі її існування як формально незалежної держави відповідною ідеологією.
Пройшовши через низку майже стихійних спроб консолідації, український націоналізм справді став державною ідеологією тільки за президентства В. Ющенка, але, як виявилося, ненадовго. Сьогодні ж, не будучи підтриманий чинною владою, він сам почав набувати рис маргінальної течії.
Звідси, здавалося б, має випливати той висновок, що український націоналізм як ідеологічний тренд доживає останні дні. Однак не все так просто.

 

PostHeaderIcon У Києві лише низи говорять російською за інерцією, - корінна киянка

   Культура і духовність
Якою мовою розмовляють у Києві
Не раз чула розповіді про "російськомовний Київ". Щоразу дивуюся: а про який Київ ми говоримо?
Я народилася і виросла на Хрещатику. Тут-таки народився і виріс мій батько. Колись були часи, коли квартирний бум іще не почався, й українська інтелігенція жила в центрі. Пізніше її витіснили нувориші 1990-х.
Мої батьки — художники. І як публічні люди мали шикарне коло спілкування — їхні колеги, а ще письменники, журналісти, археологи. Я згадую бесіди на виставках і в галереях, на кухнях та в майстернях — вони велися здебільшого українською. З маминого боку була лише одна російськомовна художниця, а з татового — ювелір. Тож я виростала переконана: моє місто україномовне. І тільки з віком зрозуміла, що українська — мова в схроні, для внутрішнього вжитку.

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1516
mod_vvisit_counterВчора3399
mod_vvisit_counterЦього тижня8484
mod_vvisit_counterМинулого тижня22464
mod_vvisit_counterЦього місяця63432
mod_vvisit_counterМинулого місяця177477
mod_vvisit_counterЗа весь час13068743