"В Україні є відповідальні і гідні громадяни, які зможуть успішно провести реформи у своїй рідній країні", - Олександр Гончаров, директор Інституту розвитку економіки України
Причому, ці реформи можна і потрібно проводити без шоків і надривів.
Нагадаю слова екс-президента П.Порошенка: "Ми досить довго думали, як краще використовувати знання, досвід і унікальні ноу-хау Михайла Саакашвілі. У Грузії він зміг реформувати фактично всі сфери економічної, політичної і громадської життя ... До недавнього часу Михайло був, по суті, позаштатним консультантом України з питань реформ. І сьогодні, нарешті, він отримає офіційний статус". Справа в тому, що Порошенко в період свого президентства створив Консультативну міжнародну раду реформ і призначив його головою Михайла Саакашвілі.

І що тямущого на цій посаді зробив Міхо за попередній період? Без коментарів, і так усе ясно. Але чому не тільки у П.Порошенка, а й тепер у В.Зеленського така невіра в розум, силу і творчий потенціал українців ?! Без удаваної скромності і поважаючи окремі заслуги М.Саакашвілі, смію стверджувати, що значно більше знаю і вмію, ніж він, у частині реформування економіки України, у визначенні методів і стимулів для підприємницької спільноти з розвитку ринкового конкурентного середовища. І твердо переконаний, що також мало чого позитивного вийде на ниві реформування у М.Саакашвілі надалі.

Думаю, це буде жирний мінус, що ще більше ускладнить проведення реформ в Україні в майбутньому. А в умовах коронакрізісу особливо гостро відчувається потреба в нових ідеях, у політичних і соціально-економічних реформах. Хочу нагадати Володимиру Зеленському, що ми вже проїдаємо благополуччя двох наступних поколінь. Тому українське громадянське суспільство не зрозуміє вас, якщо ви знову будете перекладати на інших відповідальність за виконання злободенних задач.

А поки політика «нагорі» ведеться так, ніби "завтра" вже не буде. Немає довгострокової стратегії розвитку. Так, час сьогодні вимагає крутого розвороту нашої економіки. Згадуючи 90-ті (а почав я займатися великим інвестиційним бізнесом у 1992 році, ставши тоді акціонером Українській фондовій біржі), мимоволі замислююся: а чи можливо проводити реформи, не створюючи хворобливі відчуття для наших людей? Адже дуже важко вибити з українців ті стереотипи, що всі раніше проведені реформи найчастіше супроводжувалися серйозними соціально-економічними проблемами на рівні конкретної сім'ї, конкретного людини. Невже, це наша неминучість?

Упевнений, немає такої неминучості, реформи можна і потрібно проводити без шоків і надривів. Однак, панове при владі, якщо у вас не виходить, так чесно людям і скажіть. В Україні є відповідальні і гідні громадяни, які зможуть успішно провести реформи у своїй рідній країні.

Зокрема, готовий у прямому ефірі із М.Саакашвілі довести перспективність своїх концептуальних підходів до реформування економіки України та залученню щорічно не менше 10 млрд. дол. США прямих іноземних інвестицій в нашу країну.

Олександр Гончаров, директор Інституту розвитку економіки України
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити