У нового управителя недобудованими житловими комплексами ФК "Гарант Капітал" відсутній досвід у створенні фондів фінансування будівництва
При цьому серед співвласників "Гарант Капіталу" - менеджмент, пов'язаний із бізнесом одіозного забудовника і нардепа від ОПЗЖ Вадима Столара.
Господарський суд Києва задовольнив позов до банку "Аркада" про зміну керівника фонду фінансування будівництва (ФФБ) житлового комплексу "Еврика", передавши повноваження ТОВ "ФК" Гарант Капітал ". Про це повідомило Об'єднання інвесторів ЖК "Еврика", "Патріотики" і "Патріотика на озерах" у Facebook.

"Господарський суд Києва прийняв рішення про задоволення позовної заяви в справі 910/14860/20 за заявою юридичних осіб-довірителів до АТ АКБ" Аркада "про зміну управителя ФФБ" Еврика "на ТОВ" ФК "Гарант Капітал", - сказано в повідомленні.

Рішення набере чинності після закінчення терміну його апеляційного оскарження.

Крім того, об'єднання повідомляє, що ТОВ "ФК" Гарант Капітал "також розмістив в системі НКЦПФР повідомлення про набрання чинності 27 грудня 2020 року рішення Господарського суду Києва від 25 листопада про зміну керуючого ЖК "Патріотика" з банку" Аркада "на" ФК " Гарант Капітал ".

Як повідомлялося, в листопаді Господарський суд Києва змінив керівника Фонду фінансування будівництва ЖК "Патріотика": замість банку "Аркада" їм стало ТОВ "Фінансова компанія" Гарант Капітал ".

При цьому Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в суді заявила про відсутність у ФК "Гарант Капітал" досвіду в створенні фондів фінансування будівництва, а також про відсутність кінцевих бенефіціарів власників компанії, що може свідчити про непрозорість структури і створювати ризики у її діяльності в майбутньому.

ФК "Гарант Капітал" має в структурі власності 11 учасників, і частка жодного з них не перевищує 10%. При цьому серед співвласників "Гарант Капіталу" вказані менеджери, пов'язані з бізнесом забудовника і нардепа від ОПЗЖ Вадима Столара.

Нагадаємо: Національний банк 25 ​​серпня відніс банк "Аркада" до категорії неплатоспроможних у зв'язку з різким зменшенням нормативу достатності капіталу. З 26 серпня в банку введена тимчасова адміністрація.

Причиною такого рішення в НБУ назвали втрату банком права власності на власне офісне приміщення в центрі Києва, яке в липні перереєстрували на топ-менеджерів Burisma Group Миколи Злочевського.

Глава МВС Арсен Аваков заявив, що правоохоронці розслідують кримінальну справу стосовно 9 млрд грн, зібраних у фондах фінансування будівництва під управлінням банку "Аркада".

АКБ "Аркада" створений у 1993 році. Власником істотної участі банку згідно з даними НБУ станом на 1 червня 2020 року був Костянтин Паливода (спільна участь 74,797%).

За даними Нацбанку, на 1 серпня 2020 року розміром загальних активів банк "Аркада" займав 45 місце (1,88 млрд грн) серед 75 банків, що діяли в країні банків.

Інф.: ukrrudprom.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити