Володимир Пилипчук про аналог "плану Маршалла" для України ... та про те, де взяти гроші на його втілення в життя
Хто б що не казав про зовнішнє управління Україною, але я двома руками "ЗА", якщо воно буде здійснено цивілізовано - під егідою G 7, але не росією! І реалізовуватиметься задля наступних перетворень в Україні:
Які ж перетворення слід зробити в суспільному житті України, щоб вивести її в число країн, що динамічно розвиваються - всім відомо: від ЄС, НАТО та США! Для його здійснення потрібно 200-300 мільярдів доларів!!! Де ж їх узяти? Цивілізований світ в умовах пандемії та виходу з неї НЕ погодиться профінансувати згадану суму, тому  й виправдано  чинитиме опір моїй ідеї...
Тому я вношу пропозицію з 10-ти пунктів  яка надає ясність стосовно джерел фінансування плану перетворень і яка має всім сподобатися та всіх задовольнити:

1. Підготовчий етап. Який авансово мали б профінансувати країни ЄС, НАТО та США! Всі їх затрати мають фінансуватися на поворотній Україною основі, але не за рахунок кредитів.
-ЄС, НАТО та США мали б створити "штаб перетворень в Україні", виділити групи фахівців (у т.ч. з України) по кожному з напрямків перетворень.
- Фінансові розвідки ЄС, НАТО та США мали б розшукати (разом з тією частиною українських журналістів, політиків та правоохоронців, які будуть здатні очолити в Україні правоохоронні органи та органи влади - після реалізації перетворень) кошти олігархів України та корупціонерів, виведені ними в офшори. А їх немало - за 30 років Незалежності - більше пів трильйона доларів! Це, якщо рахувати їх крадіжки "по-божому", те що вони вивели за 30 років десятину від тридцятирічного ВВП. Але ж самі українські урядовці визнавали і досі визнають, що обсяг тіньової економіки в Україні складає - в межах 50% від ВВП...

2. Другий етап.  Початок активних дій.
- Виявлені в офшорах кошти українських олігархів, посередників та політиків конфісковуються і спрямовуються у "Фонд перетворень в Україні"- без жодної "амністії капіталів". "Десятину" з конфіскованих коштів виділяют країнам (як премія і як стимул) пропорційно до розшуканих ними тіньових коштів.
- Іноземним "Штабом перетворень в Україні" розробляється цільова програма перетворень в Україні з усіма взаємозв'язками, взаємозумовленостями та послідовністю кроків здійснення перетворень.

3. Третій етап. Реалізація розробленої "цільової програми перетворень в Україні" - в часі і просторі.

4. Другий та третій етап Фінансуватиметься виключно з вищезгаданого "Фонду перетворень".

5. Формування Фонду перетворень. Окрім вищезгаданих джерел, у нього слід спрямовувати кошти, виграні в міжнародних судах існуючих претензії до росії, та від реалізацїї матеріальної частини конфіскованого майна "строптивих" олігархів. З цього ж Фонду слід буде розрахуватися і за державні іноземні борги України.

6. Четвертий етап. Конфіскація в Україні всіх активів, на придбання яіких у власників немає підтверджень їх доходами.
Це для тих бариг, які не мають активів за кордоном, а лише в Україні. При добровільній здачі ними активів (до четвертого етапу) залишити їм лише житло, передбачене нинішніми нормами і на 15 років заборонити займати будь-які посади в держаних органах та на державних підприємствах.

7. Як бути з олігархами?
- Тих олігархів, які добровільно віддадуть у "Фонд перетворень" усі 100% своїх закордонних активів (без жодного втаємничення) - звільнити від кримінальної відповідальності, але їх "імперії"  в Україні повністю демонополізувати і вузько спеціалізувати.
- Тих олігархів, які чинитимуть опір, - судити, а їхні ВСІ активи конфіскувати!
 
8. Те ж саме здійснити з політиками! Конфісковувати їх майно та судити, якщо чинитимуть опір... Тим, які віддадуть награбоване добровільно - на 15 років заборонити займати БУДЬ-ЯКІ посади в сфері державного та місцевого управління (і в усіх гілках влади).

9. Чим економічно вигідна для Заходу моя пропозиція запровадження "цільової програми перетворень в Україні"?
- Тим, що Захід не поніс би жодних фінансових витрат.
- Більше того, Захід отримав би 10% від розшуканих ними тіньових коштів (як премію та стимул).
- Уся модернізація українського виробництва товарів та послуг в Україні мала б реалізовуватися за умов закупівлі Україною передових техніки та технологій, які є саме на Заході.

10. Чим військово-політично вигідна для Заходу моя пропозиція?
- Україна показала б жителям ОРДЛО, Криму, росіянам та білорусам, як можна жити, якщо не конфронтувати із Заходом - не бачити в ньому ворога, а дружити.
- Високий рівень життя в Україні став би магнетичною, притягальною силою до західних цінностей і спонукав би до мирної реінтеграції з Україною (Криму, ОРДЛО, а росію, та Білорусь - до інтеграційних процесів із цивілізованими країнами світу.
- Військовий потенціал росії та Білорусі автоматично перестав би бути частиною загрози цивілізованому світу!
- А у цивілізованого світу частково зменшилася б необхідність збільшення бюджетних витрат на оборону.

Володимир Пилипчук, політик, науковець, екснардеп, громадський діяч
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити