Позичати, чи наростити ВВП, знизити корупцію, тіньові обороти і "почистити " офшори?
Уряд вибрав ПЕРШЕ!!! На жаль!!!
Так коментує рішення кабміну відомий політик і науковець Володимир Пилипчук:
- Проект держбюджету на 2020 рік передбачає збільшення розміру зовнішніх позик удвічі в порівнянні з нинішнім роком! А саме - в обсязі $4,125 млрд, у той час як з початку 2019 року такі запозичення склали всього $2,1 млрд.

- При цьому передбачається ще й збільшити розмір внутрішнього боргу України в 2020 році на 231,13 млрд.грн.!!!

- Якщо проєкт бюджету на 2020 р. заплановано в сумі 1079,5 млрд грн, а запозичення для його формування мають розмір аж 342,5 млрд, то це означає, що дефіцит бюджету насправді не 2,7 %, а фактично - 31,7% !!! Що це? Відповім - запланована "зеленими органами влади" згода на подальше уникнення від оподаткування олігархів, штучне зростання боргів України, інфляція - подальше знецінення доходів громадян - зниження рівня їх життя!

- А чому доходи бюджету із захмарними ЗАПОЗИЧЕННЯМИ становлять ВСЬОГО 23,7% прогнозованого ВВП, а без запозичень: 1079,5 - 342,5 = 737 млрд грy. ВСЬОГО 16,8% від ВВП ??? І це в той час, коли у всьому ПРОЦВІТАЮЧОМУ світі доходи бюджету складають 25-30%% від ВВП? Хіба це не є свідченням, що економіка України БІЛЬШ ніж на 50% знаходиться в тіні, і Уряд ні "пальцем об палець" не поворухнув, щоб боротися з "тінню", щоб олігархи платили податки в казну, а не в кишені чиновникам? І свідченням того, що злочинна тіньова тенденція цвіте і процвітає?

- Чому реальні надхлдження (без запозичень) в бюджет України не заплановані на рівні світових співвідношень з розмірами її ВВП?

- А де програми зростання економіки під "прорив Зеленського", під "40 % зросту ВВП від Гончарука"? Де збільшення робочих місць, програми імпортозаміщення, програми повернення в Україну трудових мігрантів? Чи обіцянки і гасла - то був лише "художній свист" комедійних артистів? Звичайний, чи "зелений" жарт?

- Тобто "зміни" і "прориви" ВЖЕ є, але не в кращу сторону... "Зелені" заганяють Україну в борги потужніше, ніж "шоколадні"! На жаль!

Володимир Пилипчук, політик, науковець
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити