Портал ВОЛЯ НАРОДУ публікує інтерв’ю політиків та
    авторитетних представників громадськості на найактуальніші

    теми, які є визначальними для стратегії України.
    Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання
ВН
    відомого правозахисника,  а, аа     громадського  діяча, народного
    депутата України І-го скликання, голови оргкомітету перших
    львівських опозиційних мітингів Івана МАКАРА 

1. Яким має бути механізм контролю народу за владою?

 – Єдиним дієвим механізмом контролю народу над владою є регулярні і чесні вибори, коли народ може притягти як окремих політиків, так і цілі партії до політичної відповідальності, не виявивши їм довіри.
 
2. Які зміни потрібно внести в Конституцію України?

– Потрібно однозначно надати право на повстання. Потрібно ввести палату представників громад у складі всіх сільських та міських голів, які шляхом електронного голосування вирішуватимуть найважливіші питання життя держави, обиратимуть загальнодержавне керівництво.
 
3. Як реформувати партійну систему в Україні в інтересах народу?

– Треба законодавчо, хоча б років на 10, затвердити двопартійну систему.


 
















4. Яким Ви бачите механізм об’єднання української нації?

– Двопартійна система, коли були б запровадженні певні механізми для запобігання узурпації влади певною партією, а в окремих регіонах встановила б фільтри для проникнення у велику політику осіб з радикальними поглядами. Обирання центральної влади головами громад значно б розширило їх повноваження і вплив, стерло б будь-які суттєві регіональні протиріччя. Все це зробило б комфортним існування місцевих еліт, які є носіями суспільної думки, а отже об’єднало б країну.
 
5. Як необхідно реформувати виборчу систему і відділити владу від бізнесу?

– Саме запропонована система значно б знецінила центральну владу, що зробило б її мало привабливою для великого бізнесу. Впливати на вибори на місцевому рівні значно накладніше, ніж на загальнодержавному рівні.
 
6. Яка ідеологія має бути провідною для України?

– Ідеологія свободи, ідеологія лібералізму, коли держава на центральному рівні вирішує лише те, що аж ніяк не можуть вирішити на місцевому, а місцева влада втручається в життя громадян лише тоді, коли вони аж ніяк не можуть вирішити якесь питання самостійно.


 













7. Які найголовніші втрати і здобутки України за 20 років відновленої державності?

– Державність не було відновлено. А було проголошено нову державу, яка є повною фікцією і яку з самого початку повністю контролює метрополія. ГКЧП якраз і було організовано для полегшення контролю над «незалежними республіками» з боку Москви, оскільки контроль став неявним, а завуальованим через агентів впливу, які завжди займали і займають ключові посади в Україні. Українці, фактично, годують чужу армію в Севастополі, яка платить символічну плату за базування, якій безплатно виділяється земля під забудову, яка торгує наданими їй в «оренду» земельними ділянками та будівлями на них, пенсії відставників якої виплачуються з Бюджету України.  


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh