За останній рік у більшості українців погіршилося матеріальне становище, причому все частіше населення схильне звинувачувати в цьому не попередню, а діючу владу. Це показало опитування, проведене компанією "Українське демократичне коло".
На погіршення свого матеріального становища за останні 12 місяців вказали дві третини українців (66,8%). Чверть опитаних (26,3%) відзначила, що їх достаток не змінився. У 5,9% матеріальна забезпеченість навіть покращилася. Не змогли визначитися 1% опитаних.
На погіршення матеріального становища скаржаться у всіх регіонах приблизно в рівній мірі: у західному - 65%, у центральному - 69,6%, у південному - 64,7%, у східному - 67,6%.
Як повідомляє прес-служба Інституту політики, кожній десятій українській сім'ї (11,3%) не вистачає грошей навіть на їжу. 43,9% домогосподарств коштів на їжу вистачає, але купувати одяг або взуття вже складно.
Проблема зростання цін хвилює абсолютну більшість населення України (96%). Стурбованість інфляцією зростає від 89,7% населення в західному регіоні до 99,6% жителів півдня України.

Майже половина громадян (48,1%) вважає головним винуватцем зростання цін як нинішню, так і попередню владу в рівній мірі. 31,4% звинувачують в основному нинішню владу, 11,3% - попередню. 5,8% дотримуються думки, що зростання цін - це об'єктивний наслідок світової кризи, а 3,4% не змогли визначитися.

Опитування проводилося на замовлення "Інституту політики" 20-25 травня. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано 1200 респондентів від18 років і старших. Статистична похибка вибірки без урахування дизайн-ефекту з вірогідністю 0,95 не перевищує 2,9%.

Інф. та ілюстрація focus.ua
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh