у Криму 5-8 грудня були проведені широкомасштабні навчання із залученням повітряно-десантних військ
П'ять років російської агресії. Українці дізналися, що таке гібридна війна: Росія б'є по всіх фронтах, використовуючи різні засоби і способи. Проте не виключена можливість і повномасштабних дій, тим більше, що наша розвідка продовжує фіксувати нарощування угруповання військ РФ біля кордонів України.

Яка ситуація станом на сьогодні? Що відбувається в анексованому Криму, на території окупованої частини Донбасу і біля кордонів України? Які є ризики і загрози?

Про це та багато іншого представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький розповiв у інтерв'ю заступнику шеф-редактора OBOZREVATEL Ганні Молчановiй.

— Наприкінці минулого року вперше в Україні було введено воєнний стан. Для багатьох українців це стало шоком, люди виявилися неготовими, незважаючи на анексію Криму, окупацію частини Донбасу і тривалі бойові дії. З 1 грудня, за даними військової розвідки, поблизу нашого кордону російські війська отримали оперативну готовність і здатні виконувати завдання на території України.

— Варто все ж таки "відштовхнутися" від 25 листопада. Події у Керченській протоці стали, по суті, показником, наскільки виріс рівень воєнної загрози для нашої країни з боку Російської Федерації.

Чому це сталося. По-перше, нарощування угруповання РФ почалося біля наших кордонів з перших днів збройної агресії проти України у 2014 році. Почали процес створення дивізій, які зараз стоять не просто біля нашого кордону, а на відстані всього від 15 до 50 кілометрів до нього.

На початку агресії проти України в цих місцях стояли батальйонно-тактичні групи РФ, які прибували з різних частин Росії — з Санкт-Петербурга, Московської області, Центрального військового округу, Східного військового округу. Вони заходили на нашу територію, вели бойові дії, по ротації виходили. Деякі залишалися поблизу наших кордонів, але це була не постійна присутність.

У 2014 році було ухвалене рішення не тільки про анексію Криму, а й про захоплення України, повернення нашої держави під контроль РФ.

А коли Росія на першому етапі втратила стратегічну ініціативу і була зупинена, після цього вирішила на постійній основі розмістити біля наших кордонів нові дивізії, нові війська. Цей процес розпочався у 2015 році.

Почалися переміщення бригад із Центрального і Західного військових округів РФ до нашого кордону. Спершу вони жили в наметах — це були польові табори, тощо. Відбувалося накопичення техніки. А у 2016-17 роках почалося активне будівництво, зведення інфраструктури: казарм, штабів, полігонів... Стоїть дивізія чи полк — все, що стосується постійного перебування, повністю забезпечене. Включаючи житлові будинки для офіцерського складу.

І до грудня 2018 року вони вийшли на оперативну готовність. Коли ці розгорнуті дивізії укомплектувалися, провели навчання, взяли участь у стратегічних навчаннях Збройних сил Росії (їх кілька разів цього року перевіряли комісії з Москви, з ГШ) — зробили висновок, що вони готові до бойового застосування.

— З чим пов'язана груднева активність?

— Почався новий навчальний період у Збройних силах РФ — зимовий. Як традиційно було — спочатку індивідуальні заняття, потім відділення, взвод, рота... А зараз ці періоди, сам процес бойової підготовки дещо змінився. Тепер вони відразу починають з проведення навчань.

Наприклад, у Чорному морі, у Криму, 5-8 грудня були проведені широкомасштабні навчання із залученням повітряно-десантних військ, військово-транспортної авіації, корабельного складу, авіації армійської, авіації тактичної, літаків-заправників...

Тобто протягом тижня вони відпрацювали всі питання, що стосуються перекидання ПДВ на територію Криму, проведення повітряних і морських десантних операцій, проведення збору корабельного угруповання і ураження об'єктів, які розташовані в акваторії Чорного моря.
Повний текст

Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh