Повстанець чи колаборант? Навколо постаті батька українського політика Віктора Медведчука уже багато років ходить чимало легенд
На тому, що очільник "Українського вибору" є сином націоналіста, акцентував увагу навіть президент Росії та його кум Володимир Путін.
Сам Медведчук не заперечує цієї версії: мовляв, батько справді був в ОУН, за що у 1940-х його, нібито, і репресувала радянська влада. Натомість історик Дмитро Чобіт ще у 2001 році висунув припущення, що Володимир Медведчук «мав пряму причетність до примусового виселення з України не менше двох тисяч своїх земляків», а до ОУН не мав жодного стосунку.

Працюючи зі справами репресованих українців, Радіо Свобода вирішило розшукати і архівно-слідчі матеріали щодо батька Віктора Медведчука. Тож ким насправді був цей чоловік і чому вже після його смерті цією справою цікавились МВС УРСР та КДБ, а пізніше – Військова та Генеральна прокуратура України, і яким чином та навіщо копія цих документів потрапила до США?

Віктор Медведчук – український націоналіст, переконує президент Росії Володимир Путін.

«Не секрет, що його батько був активним діячем ОУН, був засуджений радянським судом, сидів у тюрмі і був висланий у заслання»​, – заявляв очільник Росії влітку 2017 року.

Сам Медведчук себе націоналістом хоч і «не вважає», утім, підтверджує, що батько, мовляв, справді постраждав через «свої переконання», через які згодом вже, нібито, постраждав і він як його син.

«У радянські роки я був адвокатом, а не слідчим. Хоча, до речі, дуже хотів стати слідчим. Але не міг з відомих причин», – пояснював Віктор Медведчук у 2001 році.

Під «відомими причинами» він мав на увазі саме біографію батька, засудженого у 1944-му до 8 років позбавлення волі.

Кримінальне минуле Володимира Медведчука свого часу стало «справжнім ударом» для сина, який прагнув кар’єри у правоохоронних органах Радянського Cоюзу, стверджує історик Дмитро Чобіт. За його словами, саме це не дозволило Віктору вступити у 1971-му до Вищої школи міліції.

Відділ кадрів київського Управління внутрішніх справ і справді піднімав влітку того року під час вступної кампанії справу Володимира Медведчука для «вирішення справи по суті» щодо його сина.


«Вже перед екзаменами молодого абітурієнта запросили до першого відділу і пояснили, що з такою родослівною, як у нього, йому не лише у Вищу школу міліції, але й у будь-який радянський вуз вступити буде важко», – резюмує дослідник біографії Віктора Медведчука Дмитро Чобіт.

На свою неуспішність в часи СРСР через минуле батька нарікає і молодший син Володимира Сергій Медведчук – екс-голова Державної податкової адміністрації у Львівській області, а нині бізнесмен.

«Продовжувати кар’єру по партійній лінії можливості у мене не було, в КПРС мене не взяли. Причина – в батьку, через якого і у мене, і у Віктора було чимало проблем в радянські часи», – пояснював він.

При цьому Медведчуки запевняють, що батько ніколи не ділився з ними своїм минулим, бо «оберігав від політики».  Повний текст

Інф.: radiosvoboda.org

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh