У проекті Держбюджету планувалося витратити 410 700 000 000 гривень, однак з-під пера Президента вийшла вже сума в 412,1 млрд. ...
Закон про державний бюджет на 2013 рік, підписаний президентом, і законопроект про держбюджет-2013, прийнятий парламентом 6 грудня, - це два різні документи. По дорозі від Верховної Ради до Адміністрації президента в ньому істотно були збільшені витрати на владу і істотно зменшені - на громадян. Про це свідчить аналіз проекту бюджету, розміщеного на сайті Верховної Ради 4 грудня, і текст закону, опублікований 19 грудня в “Урядовому кур”єрі”.

Як повідомляє прес-служба “Фронту змін” із посиланням на голову фракції “Батьківщина” Арсенія Яценюка, бюджет провладна більшість брала поспіхом - документ у кілька сотень сторінок депутатам роздали за день до його розгляду, весь процес так званого «обговорення» основного фінансового документа країни зайняв не більше 20 хвилин, і ніякі правки в парламенті в нього не вносилися.
Як свідчить стенограма засідання, озвучені доповідачем від бюджетного комітету цифри вже відрізнялися від тих, які депутати могли бачити в «талмуді» під назвою «Проект Державного бюджету». Однак навіть ці цифри відрізняються від остаточних.

Так, видатки державного бюджету в проекті складають 410,7 мільярда гривень, озвучені головою профільного комітету - 411,9 мільярда гривень, а після підпису президента ця цифра зросла до 412,1 мільярда гривень. По дорозі на Банкову виросли і доходи - з 361,5 мільярда гривень - до 362 800 000 000 грн., а граничний обсяг дефіциту державного бюджету з 50,4 млрд грн. - до 50,5 млрд. грн., тобто на 100 мільйонів гривень.
Левова частка збільшення витрат припадає на міліцію - Міністерство внутрішніх справ отримало на 1 млрд грн. більше, ніж передбачалося в проекті. «І це - не подарунок до Дня міліції. Це - ознака того, що влада боїться. Вона боїться власного народу і намагається відгородитися від нього міліцейськими щитами», - зазначив Арсеній Яценюк.
Радикально відрізняються в остаточному варіанті бюджету цифри витрат на органи влади. Зокрема, утримання Верховної Ради збільшено на 60 млн грн.

«Кабмін отримав на 60 млн грн. більше - а це більше 20%. Незважаючи на те, що уряд обіцяв скоротити витрати на себе до 274 500 000 грн., вони таємно були збільшені до 334,5 мільйона», - зазначив Арсеній Яценюк.
За його словами, збільшені і витрати на Міністерство юстиції - на 342 800 000 грн., Державну податкову службу - на 56,7 млн грн. ДУСя отримала на 15 млн грн. більше, РНБО - на 19,4 млн грн. На Державну судову адміністрацію України, Вищий адміністративний суд України та Конституційний Суд України додали 31,5 млн грн.

Натомість влада істотно скоротила витрати на соціальні статті. «Міністерство соціальної політики недоотримає 20 млн грн., установи по реабілітації хворих на ДЦП - більше 7 млн», - зазначив Арсеній Яценюк.

Ще 160 мільйонів гривень недорахуються місцеві бюджети - субвенція на ремонт систем водопостачання та водовідведення скоротилася на 160 млн грн. «Це означає одне - житлово-комунальні послуги дорожчатимуть, незважаючи на всі запевнення влади», - зазначив Арсеній Яценюк. 

Інф.: obkom,net.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh