"Формула Штайнмаєра", яку Європа хоче нав'язати Україні, сконцентрована на скасування відповідальності РФ за війну і примус Києва вести справи зі ставлениками Кремля в Донбасі.
Про це заявив колишній заступник помічника міністра оборони США, старший директор Центру дипломатії і глобальної взаємодії Майкл Карпентер, повідомляє "Укрінформ".
"Це дуже небезпечний шлях", - охарактеризував експерт спроби нав'язати Україні сценарій по "формулі Штайнмаєра".

Він пояснив, що тодішній глава МЗС Німеччини насправді запропонував забути найважливіші передумови, вказані в Мінських угодах 2015 року, і відразу перейти до виборів в Донбасі і надання спеціального статусу окупованих територій.

"Без повернення контролю над міжнародною кордоном Україна не матиме суверенітет на цих територіях. Це надзвичайно важливо", - підкреслив Карпентер.

Він звернув увагу на те, яким способом вводиться концепція "формули Штайнмаєра". "У контексті міжнародних дискусій все зводиться до тиску на Україну, а не Росію. Адже і президент Макрон, і канцлер Меркель зосереджують увагу на тому, чого очікувати від спеціального статусу [Донбасу]", - підкреслив колишній радник Пентагону.

Карпентер вважає, що в цій риториці зовсім звертається увага на роль країни-агресора в переговорах. "Це дуже прикро, і я думаю, що наступний саміт в нормандському форматі, відверто кажучи, стане чимось на зразок пастки для України ... Ця формула примушує Україну говорити безпосередньо з сепаратистами. Це програш для України", - зазначив він.

Раніше депутат Європарламенту від Латвії Сандра Калнієте висловила впевненість, що від дестабілізації українського суспільства через "формулу Штайнмаєра" виграє лише Росія.

До того п’ятий президент України Петро Порошенко запропонував сім кроків, виконавши які Україна може уникнути російської пастки під час виконання "формули Штаймаєра" і розведення сил на Донбасі.

До того президент Володимир Зеленський заявив, що розведення військ в зоні бойових дій на Донбасі відбуватиметься у два етапи, перший з яких буде в районі "Золоте"-"Петрівське".

Інф.: prm.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh