Голова Верховного суду України Валентина Данішевська заявила, що прийнятий Радою президентський закон про судову реформу не є реформаторським, а спрямований на руйнування судової системи країни.
Про це Данішевська заявила в ефірі Радіо Свобода.
"Я не вважала би те, що відбувається, судовою реформою. Тому що судовій реформі повинен передувати, як мінімум, аналіз того, що вже зроблено, які проблеми існують, побачити декілька альтернатив вирішення цих проблем, а потім у співпраці з судовою гілкою влади знайти найкращі шляхи, щоб подолати виклики, які існують, і покращити судочинство, а не навпаки — створити умови для того, щоб судова система не змогла надати суспільству очікувані послуги", — сказала Данішевська.

При цьому, за її словами, будь-яких конкретних причин фактичного руйнування Верховного суду влада не озвучує.

«Без без жодних претензій руйнується ВСУ. Зменшується кількість суддів вдвічі. Це при тому, що на розгляді у ВСУ знаходиться величезна кількість справ. Ті, які ми отримали від своїх попередників, від тих, хто раніше розглядав касаційні скарги, а також до нас щодня надходить 360 звернень… «, — сказала глава Верховного суду.

Також по темі:  Судова реформа Зеленського. За що проголосували депутати і чому їхнє рішення критикують - читайте ТУТ

Данішевська акцентувала увагу на тому, що судова система і так страждає від нестачі кадрів, а новий закон б'є саме в це найбільш хворе місце.

Також вона висловила думку, що оскільки чинна влада будь-яких пояснень з приводу своєї дій не надає, то напрошується висновок, що незалежний Верховний суд їх не влаштовує.

«Верховний суд України є тим органом, який буде приймати остаточне рішення не тільки у справах Коломойського, а й щодо виборів на непідконтрольних територіях. Тому, напевно, незалежний ВСУ не дуже влаштовує діючу владу. Оскільки і причин немає, і пояснень немає», — зазначила вона.

16 жовтня депутати Ради проголосували у другому читанні за законопроект № 1008 — президентський проект судової реформи.

Згідно з реформою, склад Верховного суду скоротиться зі 192 до 100 суддів. Зарплатня суддів Верховного суду скоротиться з 75 до 55 неоподатковуваних прожиткових мінімумів для працездатних осіб (зі 150 до 110 тисяч гривень).

Також по темі:  Голова Верховного суду: Зеленський знайшов час для Тома Круза, а для мене — ні - читайте ТУТ

Чинний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів розпускається. Новий склад комісії скоротиться з 16 до 12 членів.

Вища кваліфікаційна комісія суддів відповідає за формування суддівського корпусу, переведення суддів і забезпечення їхнього відповідного кваліфікаційного рівня.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh