Столична влада воліє замовчувати про цю історичну подію, - Леонід Косаківський, перший мер Києва
Про це Леонід Косаківський написав на своїй сторінці у Facebook.
25 років тому у цей день, 27 травня 1995 року, на щоглі перед будинком Київради урочисто підняли прапор міста із зображенням Архістратига Михаїла, а герб міста, затверджений столичною радою 18.04.1995, освячений представниками всіх конфесій, установили на фасаді будинку мерії.
На жаль, про це ані міська влада, ані ЗМІ, сьогодні навіть не згадали. У цьому переконався, погугливши зранку мережу. Ось така у нас коротка й вибіркова пам’ять.
А тоді, в 1995 році, це було подією загально національного масштабу. Її транслював в прямому ефірі головний канал країни — УТ-1.
Ось відеозапис:

А фоторепортаж про історичну подію ТУТ.
Вона стала однією з важливих віх здійснення політики тодішньої міської влади по відновленню історичної пам’яті, поновленню зв’язку поколінь киян, поверненню втрачених пам’яток, забутих імен, наших символів та традицій.
У церемонії, що відбулася в присутності тисяч киян, взяли участь представники історичних міст України, що напередодні об’єдналися в Лігу історичних міст України, міст-побратимів з з-за кордону, дипломатичного корпусу, громадськості, Уряду, міської влади, депутатів Верховної та столичної рад.
Цей приклад столиці дав поштовх процесу початку запровадження й встановлення власної символіки в інших населених пунктах.
Оскільки сьогодні на цю тему суцільний мовчок, пропоную декілька тодішніх публікацій друкованих ЗМІ (а повідомлення чи репортажі надрукували майже усі центральні та міські видання), як усе відбувалося.
Що маємо натепер? Герб, прибраний Омельченком в кінці 1990-х з фасаду будинку міської ради під приводом реконструкції, так туди й не повернувся. На прапорі біля мерії розміщено зовсім інше зображення невідомого походження, бо його ніхто офіційно не затверджував, а про сам факт повернення Києву його історичного герба, воліють, як ті івани непам'ятущі, не згадувати взагалі.
Так і живемо, забуваючи, що той, хто не шанує власну історію, — не має майбутнього.

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh