У молоді роки Олесь Коляда співпрацював з українськими ансамблями "Молоді голоси", "Мальви", а також із заслуженим колективом Білорусі "Сябри"
Близько 2 тисяч музичних творів, шана в Україні та за кордоном – усе це про баяніста та композитора Олеся Коляду з Бердичева (Житомирщина).
Музикант, якого в юні роки відрахували з трьох училищ, нині пише твори для навчальних закладів. А професійні музиканти високо відзначають мелодії композитора. Із музикантом познайомились і кореспонденти "5-го".

За стареньким фортепіано у невеликій кімнаті батьківської хати Олесь Коляда створює шедеври десятки років. За цей час записав музичні твори для ансамблів Військово-повітряних та Збройних сил України. У творчому доробку композитора сотні гімнів для міст, підприємств та освітніх закладів. Останнім із написаного став марш для ліцею імені Івана Богуна.

Це зараз твори Олеся Коляди відомі у всій країні й за кордоном. У студентські роки майбутнього композитора за погану поведінку відрахували з трьох музичних училищ. Попри проблеми із дисципліною, викладачі цих навчальних закладів визнавали безперечний талант баяніста.
"Я в музичному училищі був сильним баяністом. Я вмів грати на слух, бо є музиканти, які грають тільки по нотах. Я ні. Почув – зразу граю на інструменті, без підготовки, просто сидів і грав. У мене природно це", – розповів Олесь Коляда.

Талант композитора оцінили і професійні музиканти. У молоді роки Олесь Коляда співпрацював із українськими ансамблями "Молоді голоси", "Мальви", а також із заслуженим колективом Білорусі "Сябри".

"У "Сябрах" я записав 5 вінілових дисків, був дуже помітним у програмі, дуже багато роботи робив у колективі, співав і сольні пісні. Ми багато пісень співали, які стали зірковими піснями. Це "Глухариная заря", "Шумите, березы", "Алеся", – каже митець.

Нині за творами Олеся Коляди навчаються студенти Бердичівського педагогічного коледжу.

"Музика його цікава дітям, для мене теж особисто вона цікава. Вона виразна, сучасна можна сказати, без усякої натяжки", – зауважує викладач Бердичівського педагогічного коледжу Сергій Ртіщев.

"Йому вдається створювати оці такі неперевершені мелодії, дуже гарні, позитивні, які лягають на слух, легко запам'ятовуються", – переконує керівник хорової капели коледжу Ліна Зеленянська.

Композитор жартує: творчих здобутків має багато, а от статків із того не нажив. Чотирьом своїм синам зміг передати любов до праці.

"Тато – універсал ще той, він завжди з нами, навчив нас на мотоциклі кататись, керувати автомобілем. Тато вклав у нас із самого дитинства працелюбність, бути трудоголіком", – наголошує син композитора Богдан Коляда.

Попри свої 70, Олесь Коляда продовжує вести активне життя: створює музику, пише статті до місцевої газети та лагодить музичні інструменти. Переконаний – творчість та праця подовжують життя.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"
Інф.: 5.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh