Третьої неділі травня в Україні відзначають День пам'яті жертв політичних репресій, який у 2019 році припадає на 19 число
Українці щороку проводять жалобні заходи по всій країні на честь тих, хто загинув внаслідок насильницького впровадження комуністичної ідеології.  Історія В кінці 1990-х років скорботна дата мала найменування "День пам'яті жертв голодомору". Цю подію було призначено на четверту суботу листопада.

Пізніше вийшов указ Президента України № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року, згідно з яким дату позначили в національному календарі як "День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій".
Уже в 2007 році на підтримку громадської ініціативи указом президента пам'ятну дату розділили на дві частини, аби привернути увагу до трагічних подій в історії України. "З метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства та у зв'язку із 70-ми роковинами Великого терору — масових політичних репресій 1937 — 1938 років, на підтримку ініціативи громадськості ухвалюю встановити в Україні День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначати щороку у третю неділю травня", — йшлося в указі.

Політичні репресії в Україні Радянський режим став найкривавішим періодом існування для України, де після війни і геноциду буквально винищували бунтівну інтелігенцію і цілі народи, як це було із кримськими татарами. Людей розстрілювали, катували, засилали і стирали з лиця Землі. Навіть зараз невідома точна кількість тих, кого знищив тоталітарний режим.

У 1937 році було ухвалено постанову "Про антирадянські елементи", що дало початок сталінським репресічм проти людей різних національностей на території СРСР. Одне з найбільших в Україні поховань розташоване в Биківнянському лісі під Києвом. Традиції У День пам'яті жертв політичних репресій по всій Україні проходять жалобні віча, церемонії, покладання квітів. Під Києвом вищі чини держави приходять вшанувати загиблих до національного меморіальному заповіднику "Биківнянські могили". Президент виступає з промовою про тих, кого замучив і винищив кривавий радянський режим, а на державних будівлях приспускають прапори. Розважальні заходи в країні обмежені.

Нагадаємо, у 2019 році навколо жалобного заходу були серйозні обговорення. Переможець президентських виборів Володимир Зеленський запропонував на 19 травня призначити дату інавгурації. Таким чином, урочисте складання присяги збіглося б із Днем пам'яті жертв політичних репресій. Зрештою, депутати обрали компромісну дату - 20 травня.

Інф.: acc.cv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh